Google Chrome 100: już dziś możesz udawać, że korzystasz z tej wersji

Google Chrome
Google Chrome
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

23.09.2021 14:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google Chrome w 2022 roku zostanie zaktualizowany do wersji z numerem 100.x, ale twórcy już dzisiaj sprawdzają, czy jest to bezpieczne. Chodzi o nagłówek z "user-agentem", który podpowiada deweloperom, z jakiej przeglądarki korzysta użytkownik.

Google obawia się bowiem, że przez niedopatrzenia w implementacji różnych mechanizmów, zmiana numeru wersji Chrome'a na trzycyfrową może wywołać niepożądane skutki. Dlatego też, na co zwraca uwagę Techdows, w testowych wersjach Chrome'a 96-99 użytkownik może i będzie mógł aktywować flagę, dzięki której przeglądarka już teraz będzie udawać w polu user-agent, że jest wersją o numerze 100.x.

Aby przystąpić do testowania witryn w parze z Google Chrome z trzycyfrowym numerem wersji, wystarczy pobrać najnowsze wydanie Canary, a następnie odwiedzić eksperymentalne ustawienia, wpisując na pasku adresu chrome://flags. Flaga, która aktywuje nową opcję to #force-major-version-to-100. Wystarczy zmienić jej wartość na Enabled, a następnie ponownie uruchomić Chrome'a, aby zatwierdzić zmiany.

Eksperymentalna flaga w Chrome Canary
Eksperymentalna flaga w Chrome Canary© dobreprogramy | Oskar Ziomek

Testując Chrome'a należy pamiętać, że wersja Canary z założenia może być niedopracowana i niestabilna. Problemy z obsługą niektórych stron mogą więc w tym przypadku wynikać nie tylko z samej zmiany wartości w polu user-agent. Testową wersję Chrome'a można pobrać za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania, wybierając odpowiednie wydanie w rozwijanym menu Wszystkie wersje.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)