Nowości w Facebook Lite: dostępne reakcje i filtry kamery

Nowości w Facebook Lite: dostępne reakcje i filtry kamery27.04.2017 14:15
Nowości w Facebook Lite: dostępne reakcje i filtry kamery

Facebook, wprowadzając do swojego oprogramowania kolejne naśladujące Snapchata funkcje, które niekoniecznie sprawdzają się w błękitnym serwisie, sam wygenerował zapotrzebowanie na lekką wersję swoją oficjalnej aplikacji. Nic zatem dziwnego, że Facebook Lite cieszy się sporym zainteresowaniem także poza rynkami szybko rozwijającymi się, na które jest kierowany w pierwszej kolejności.

Dostępna jest już nowa wersja aplikacji, która wprowadza możliwości znane ze standardowej wersji Facebooka oraz oczywiście wersji przeglądarkowej. W wersji Lite można już zatem reagować na wpisy nie tylko lajkiem czy komentarzem, ale także wyrazem uwielbienia, podziwu, smutku i irytacji. O nowościach w aplikacji poinformował we wpisie na swoim prywatnym koncie sam Zuckerberg.

To jednak nie jedyne nowości. Facebook zdecydował się także wzbogacić swoją lekką wersję aplikacji filtrami, jakie można nakładać na kamerę. Funkcja ta była wielokrotnie akcentowana podczas tegorocznego F8, nic zatem dziwnego, że Facebook chce sprzedać kalki ze Snapchata także użytkownikom lekkiej wersji aplikacji.

Oczywiście każdorazowa informacja o nowościach w aplikacji lite powinna zapalać lampkę ostrzegawczą – czy kolejne funkcje nie prowadzą do nadmiernego rozrostu i powtarzania błędów standardowej wersji? O ile reakcje rzeczywiście mogą być dla wielu przydatne, tak możliwość nakładania filtrów na zdjęcia w przypadku np. Snapchata zauważalnie obciąża baterię.

Czy Facebook Lite powoli przestaje być lite? Aby się o tym przekonać jest tylko jeden sposób. Aplikację znaleźć można w naszej bazie.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)