Nowości w Gmailu na Androidzie: dostępne formatowanie tekstu

Nowości w Gmailu na Androidzie: dostępne formatowanie tekstu

Nowości w Gmailu na Androidzie: dostępne formatowanie tekstu
24.02.2016 18:42, aktualizacja: 25.02.2016 10:51

Google Gmail na Androida. Od teraz możliwe jest formatowanie tekstu oraz bardziej przejrzysta integracja z kalendarzem. To, co brzmi całkiem atrakcyjnie, może się jednak okazać w przyszłości utrapieniem.

Szczególnie w przypadku wymiany korespondencji z osobami, którym brakuje wyczucia estetyki i zwracania uwagi na zachowanie czytelności w mailu, a tych przecież nie brakuje. Google umożliwiło bowiem w aplikacji mobilnej podstawowe formatowanie tekstu. Dostępne jest zatem pogrubienie, podkreślenie, kursywa oraz zmiana koloru tekstu oraz jego tła. Nietrudno sobie wyobrazić efekty nadużywania tego typu funkcji.

Obraz

baDruga zmiana wydaje się znacznie rozsądniejsza i dotyczy integracji z kalendarzem. Nie dotyczy to tylko kalendarza Google, obsługiwany jest także Microsoft Exchange. Dotychczas umiarkowanie wygodnym rozwiązaniem, w sytuacji gdy użytkownik otrzymywał osadzone w mailu zaproszenie na wydarzenie, była konieczność uruchamiania zewnętrznej aplikacji w celu poznania szczegółów.

Od dziś wystarczy nacisnąć na wydarzenie, aby zapoznać się z takimi szczegółami, jak dokładna data i czas, organizator oraz uczestnicy oraz harmonogram. Wówczas poinformowany użytkownik może podjąć decyzję o wzięciu udziału bez konieczności opuszczania aplikacji Gmailu. Jego najnowszą wersję na urządzenia z systemem operacyjnym Android można już znaleźć w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)