Nowości w Mapach Google. Użytkownicy otrzymają nowy widżet

Szykują się zmiany w Google Maps
Szykują się zmiany w Google Maps
Źródło zdjęć: © Getty Images | Fatih Kurt
Karolina Kowasz

14.10.2021 17:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ostatnie wydanie Androida 12 nie oznacza, że Google osiadło na laurach. Firma zabrała się za poprawki swoich aplikacji, planuje także nowe widżety, a nie wiadomo czym jeszcze zaskoczy użytkowników w przyszłości. Póki co, nowości dotyczą popularnych Map.

Jak donosi serwis XDA Developers, Google dodał nowy widżet wyszukiwania w Mapach Google. Z jego pomocą użytkownicy mogą szybciej odnaleźć interesujące ich informacje, bez uruchamiania samej aplikacji.

Szybka nawigacja

Na Reddicie pojawił się wątek dotyczący nowości w Mapach Google. Użytkownik Mathieu Gagnon podzielił się screenami, na których można zobaczyć jak już wygląda nowy widżet, który w przyszłości powinien pojawić się u wszystkich użytkowników wspomnianej aplikacji. 

  • Widżet w Mapach Google
  • Widżet w Mapach Google
  • Widżet w Mapach Google
[1/3] Widżet w Mapach GoogleŹródło zdjęć: © Reddit | Mathieu Gagnon

Nowy widżet wyszukiwania wygląda bardzo podobnie do wcześniejszego. Ten ostatni otrzymali użytkownicy iOS-a jeszcze w sierpniu tego roku. Na górze twórcy umieścili pasek wyszukiwania, a pod nim selekcję skrótów nawigacyjnych. 

Wśród skrótów znalazły się takie opcje jak szybkie nawigowanie do domu czy pracy. Użytkownicy mogą także wyszukać pobliskie restauracje, sklepy, kawiarnie czy stacje benzynowe. Co ciekawe, sam widżet może także występować w formie zajmującej mniej miejsca na ekranie. Wtedy widocznie są tylko cztery skróty.

Aktualizacja do Map

Nowy widżet po raz pierwszy pojawił się z Mapami Google w wersji 11.3.0, jednak nie oznacza to, że otrzymali go wszyscy użytkownicy z aplikacją w tej wersji. Prawdopodobnie Google zdecydowało, że w pierwszej kolejności ta nowość pojawi się na flagowych urządzeniach. Można jednak spodziewać się, że na nich się nie skończy, a sam widżet trafi na kolejne smartfony już w najbliższej przyszłości.

Aplikację Mapy Google w wersji na AndroidaiOS-a możecie pobrać z naszego katalogu oprogramowania:

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)