Nowy Banshee - wkrótce jak iTunes?

11.03.2010 16:49, aktual.: 11.03.2010 17:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Udostępniona została nowa wersja Banshee 1.5.5 - popularnego odtwarzacza muzyki dla systemu Linux. W programie pojawiły się interesujące zmiany. Wiadomo też, że wkrótce udostępniony zostanie dodatek dla Banshee, dzięki któremu będzie można korzystać ze sklepu muzycznego Ubuntu One Music Store.

Banshee to odtwarzacz plików multimedialnych dla systemu Linux. Oprócz zarządzania bibliotekami audio i wideo, program integruje się z kontem w serwisie Last.fm, umożliwia także pobieranie okładek albumów. Użytkownik może tworzyć własne listy odtwarzania i synchronizować muzykę w komputerze z odtwarzaczami muzycznymi takimi jak np. iPod. W najnowszej wersji programu ulepszono interfejs przeglądarki albumów, wprowadzono także odtwarzanie bez przerw pomiędzy utworami i poprawiono błędy związane z wypalaniem płyt. W nowej wersji Banshee pojawiło się również rozszerzenie obsługujące serwis YouTube.

Wkrótce użytkownicy Banshee będą mogli skorzystać także z innego dodatku. Zapewni on dostęp do sklepu Ubuntu One Music Store. To alternatywa dla iTunes czy Amazon przeznaczona dla użytkowników Linuksa. E-sklep z muzyką pojawi się w Ubuntu w wersji 10.4, a utwory w nim sprzedawane nie będą zabezpieczone technologią DRM. Mieszkańcy Anglii, Niemiec i USA będą mogli od razu korzystać z pełnej wersji sklepu, natomiast obywatele pozostałych krajów Unii Europejskiej będą mieli na początku do dyspozycji muzykę dwóch z czterech największych wytwórni.

Najnowszą wersję Banshee 1.5.5 można pobrać z naszego vortalu w dziale PROGRAMY -> Multimedia -> Odtwarzacze plików audio i wideo.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (29)
Zobacz także