Nowy Chrome na Androida już dostępny, a to dopiero początek ważnych zmian

Nowy Chrome na Androida już dostępny, a to dopiero początek ważnych zmian

Nowy Chrome na Androida już dostępny, a to dopiero początek ważnych zmian
30.09.2016 15:13

Google opublikowało już aktualizację swojej przeglądarki Chrome na Androida do wersji 53. Mimo że harmonogram przyjęty przez korporację rzadko sprawia, że mamy do czynienia z wysypem zauważalnych nowości, jednak w przypadku tej i nadchodzących kompilacji będzie inaczej.

W opublikowanym na odświeżonym oficjalnym blogu Google Keyword komunikacie, możemy przeczytać, że zaimplementowany algorytm kompresji danych pozwala zaoszczędzić nawet 60% danych, zaś od wersji 53 obejmuje on także strumieniowanie filmów. W tym przypadku mowa o oszczędnościach rzędu 67% w przypadku strumieniowania plików MP4.

Algorytmy oszczędzające pakiety danych mają być także odtąd inteligentniejsze. Z opublikowanych przez Google materiałów można wywnioskować, że Chrome może korzystać ujednoliconego arkusza, który nie tylko redukuje liczbę wczytywanych obrazków, ale także modyfikuje elementy nawigacyjne do postaci zgodnej ze standardami Material Design, co także ma się przysłużyć optymalizacji. Funkcję oszczędzania danych uruchomić można w ustawieniach przeglądarki.

Przed i po uruchomieniu trybu oszczędzania danych
Przed i po uruchomieniu trybu oszczędzania danych

W kwestii oszczędzania danych przydać ma się także odświeżony menedżer pobierania. Za pomocą pacnięcia w przycisk pobierania możliwe jest jego rozpoczęcie, które zostanie automatycznie wstrzymane po utraceniu połączenia z Siecią. Wstrzymane, a nie przerwane, co poskutkuje kontynuacją pobierania po ponownym połączeniu.

Pliki te będą także widoczne w nowym menu pobranych – stamtąd także będzie można uzyskać dostęp do zapisanych witryn, co zapewne zaszkodzi popularności takich usług jak Pocket. Aktualnie nowy menedżer dostępny jest w wersji beta Chrome’a na Androida i wkrótce trafi do kanału stable.

Google zapowiedziało także nowe wykorzystanie pustych nowo otwartych kart. W miarę, jak korporacja stopniowo wycofuje się z kart Google Now, sugestie będą przenoszone właśnie do Chrome’a. Oprócz standardowych ikon często odwiedzanych stron, zobaczymy zatem poniżej także artykuły sugerowane na podstawie danych zebranych o gustach użytkownika. Najnowsza wersja przeglądarki dostępna jest w naszej bazie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)