Nowy Edge dostępny na 32-bitowe systemy. Microsoft zachęca do testowania

Nowy Edge dostępny na 32‑bitowe systemy. Microsoft zachęca do testowania

Edge z silnikiem Chromium jest już dostępny na 32-bitowe systemy
Edge z silnikiem Chromium jest już dostępny na 32-bitowe systemy
Oskar Ziomek
19.04.2019 16:21

Testowa wersja nowego wydania przeglądarki Microsoft Edge stała się dostępna dla kolejnych użytkowników. Niespełna dwa tygodnie po udostępnieniu wszystkim Edge'a z silnikiem Chromium dla systemów 64-bitowych, Microsoft poinformował o aktualizacji, po której z nowej przeglądarki mogą już korzystać także użytkownicy 32-bitowych odmian Windowsa 10.

Producent chce tym samym zebrać jeszcze więcej informacji o działaniu aplikacji. Przypomnijmy, nowy Edge jest dostępny na razie wyłącznie w wydaniach testowych, co więcej jedynie w odmianach Dev oraz Canary. Wydanie Beta nie jest jeszcze dostępne, jednak jest to w tym przypadku wyłącznie kwestią czasu.

Rozwój przeglądarki postępuje szybko i nie można wykluczyć, że – zgodnie z pierwotnym założeniem – program w stabilnej wersji pojawi się wraz z udostępnieniem majowej aktualizacji Windowsa 10, czyli pod koniec tytułowego maja. Do tego czasu zainteresowani użytkownicy mogą korzystać z testowych wersji, które wbrew pozorom radzą sobie bardzo dobrze, choć trzeba wziąć pod uwagę, że na tę chwile nie są dostępne w polskich wersjach językowych.

Zaczynający przygodę z nowym Edgem powinni zwrócić uwagę na opcje dostosowania strony startowej oraz możliwość synchronizacji ulubionych stron z przeglądarką na Androidzie. Docelowo synchronizacja obejmie więcej elementów, w tym także hasła czy otwarte karty.

Przeglądarkę Microsoft Edge z silnikiem Chromium możecie pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)