Nowy Facebook nie przypadł ci do gustu? Podpowiadamy, jak przywrócić stary wygląd

Nowy Facebook nie przypadł ci do gustu? Podpowiadamy, jak przywrócić stary wygląd

Jak przywrócić stary wygląd Facebooka? fot. Unsplash
Jak przywrócić stary wygląd Facebooka? fot. Unsplash
17.07.2020 13:10

Facebook dość diametralnie zmienił swój wygląd, dzięki czemu (w teorii) jest lepiej przystosowany do urządzeń mobilnych czy ekranów dotykowych. Mimo że zmiany zostały już wcześniej wprowadzone w aplikacji mobilnej Facebook, to wielu użytkownikom tzw. flat design nie przypadł do gustu. Jeśli należycie do tej grupy lub nie możecie się odnaleźć w nowej odsłonie serwisu, podpowiadamy, jak przywrócić stary wygląd Facebooka.

Facebook — jak przywrócić stary wygląd?Przywrócenie starego wyglądu na Facebooku jest bardzo proste i na szczęście nie wymaga wielu kroków.

W prawym górnym rogu wybierz ikonkę "Konto"; Rozwinie się lista dodatkowych opcji; Wybierz "Przełącz na klasyczną wersję Facebooka" i gotowe.

350318111511367060

Kiedy zdecydujemy się zmienić wygląd Facebooka i powrócić do jego klasycznej odsłony, zostaniemy poproszeni o odpowiedzenie na krótką ankietę dotyczącą naszych wrażeń z użytkowania serwisu. Nie jest ona obowiązkowa, więc możemy pominąć ten krok i cieszyć się starym Facebookiem.

Jeśli jednak zmienimy zdanie, to w dowolnym momencie możemy powrócić do nowej wersji serwisu. W tym celu wystarczy ponownie kliknąć ikonkę "Konta" w prawym górnym rogu i wybrać odpowiednią opcję.

350318111511563668

Mimo że firma obiecywała, że nowy Facebook trafi do wszystkich już w marcu 2020, to serwis wciąż jest dostępny w wersji beta. Może to oznaczać, że ostra krytyka nowego Facebooka może spowodować kolejne zmiany w wyglądzie.

Jeśli tak nie będzie, to za jakiś czas nie będziemy mogli wybierać i będzie trzeba przyzwyczaić się do nowego wyglądu. Warto zauważyć, że wraz z nim doczekamy się również nowych funkcji. Na szczęście użytkownicy będą mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanego samouczka, który wprowadzi ich we wszystkie zmiany.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (61)