Nowy Firefox na Androida z obsługą progresywnych aplikacji

Nowy Firefox na Androida z obsługą progresywnych aplikacji

Nowy Firefox na Androida z obsługą progresywnych aplikacji
22.01.2018 16:22, aktualizacja: 22.01.2018 16:32

W weekend na serwerach Mozilli pojawił się Firefox 58 w wersji na Windowsa i macOS-a. Przyniósł on istotne zmiany pod maską – dzięki nowemu kompilatorowi WebAssembly, duże aplikacji webowe przyśpieszą w Firefoksie nawet kilkunastokrotnie. Teraz optymalizacja WebAssembly trafia także na Firefoksa na Androida, wraz z kolejnymi ważnymi nowościami.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Najważniejszą nowością w Firefoksie 58 jest obsługa Progressive Web Apps, dzięki którym ze stron internetowych można korzystać na Androidzie równie wygodnie, jak z natywnego oprogramowania dystrybowanego w paczkach APK. Mozilla podeszła do tematu poważnie – gdy zostanie wyświetlona strona, której używać można jako PWA, na pasku adresu pojawi się przycisk oznaczony ikoną domu i plusa. Po jego pacnięciu, skrót do PWA jest dodawany do pulpitu, a sama witryna wyświetlana jest w trybie pozbawionym interfejsu przeglądarki.

Kolejną nowość w mobilnym Firefoksie stanowi obsługa plików FLAC. Odtąd muzykę w bezstratnej kompresji można odtwarzać bezpośrednio w przeglądarce, w prostym odtwarzaczu. Dostarcza on jedynie przycisk odtwarzania/pauzy, suwak i regulator głośności. Zabrakło niestety wygodnego sposobu na pobieranie FLAC-ów – a wystarczyło dodać do odtwarzacza jeden przycisk, podobnie jak ma to miesjce w Chrome.

Obraz

Impelementacja nowego kompilatora i dodanie obsługi coraz popularniejszych PWA to świetna wiadomość, która świadczy o tym, że Firefox zaczął w końcu szybko odrabiać straty także na urządzeniach mobilnych. Aktualizacja przeglądarki do wersji 58 przebiega falowo i już się rozpoczęła. Firefox dla Androida dostępny jest w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)