r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Firefox

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Przeglądarki internetowe
Pobierz program w oficjalnym sklepie Google Play
lub zeskanuj:

Firefox to dobrze znana przeglądarka internetowa w wersji przygotowanej specjalnie dla platformy Android. Podobnie do swojego tradycyjnego odpowiednika, mobilny lis również obsługuje przeglądanie w kartach, wyszukiwanie na stronie, nowoczesne technologie internetowe (elementy HTML5, CSS3), oraz przeglądanie witryn internetowych w trybie ochrony prywatności użytkownika.

Galeria programu

Przeglądarka Firefox, podobnie do desktopowego odpowiednika została wyposażona w opcję synchronizacji, dzięki której użytkownik może uzyskać szybki dostęp do tych samych zakładek, historii, haseł oraz otwartych kart na wielu różnych urządzeniach. Możliwe jest również przełączanie stron w specjalny, uproszczony widok dedykowany do czytania, oraz pobierania stron jako pliki PDF. Aplikacja pozwala na używanie pluginów takich jak Adobe Flash, posiada również podstawowe opcje zaznaczania, kopiowania, czy też przeglądania przy użyciu wielu kart.

Cechą charakterystyczną Firefoksa są specjalne czcionki przeznaczone dla urządzeń mobilnych, oraz obsługa dodatków z oficjalnej bazy Mozilli. Ich ilość w wersji dla Androida nie jest jeszcze tak duża jak dla wersji desktopowej, ale znaleźć można już wiele interesujących: AdBlock, Stylish, LastPass, czy też obsługa trybu pełnoekranowego. Mozilla Firefox to również swoisty system uruchomieniowy dla zewnętrznych aplikacji do pobrania z poziomu przeglądarki z Mozilla Marketplace.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Firefox nagradza użytkowników naklejką, czyli surfuj za darmo lub giń

67
INTERNET 17.10.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Firefox pozostaje jednym z najczęstszych wyborów, jeśli chodzi o przeglądarki, jednak nie sposób stwierdzić, że ma on w ostatnim czasie dobrą passę. Spore opóźnienia w implementacji funkcji wyczekiwanych przez społeczność od dawna, oraz imponujące tempo rozwoju Opery i Vivaldiego nie poprawiają sytuacji Liska. Mozilla postanowiła zareagować nową kampanią o nazwie Browse Free or Die, która jednak wywołuje pewne wątpliwości. Kampania zachęca użytkowników Firefoksa do podzielenia się swoimi wspomnieniami dotyczącymi pierwszego doświadczenia w formie odpowiedzi na kilka prostych pytań. Po tym w…

Przeglądarki na wielu urządzeniach: jak synchronizować zakładki i inne dane?

24
OPROGRAMOWANIE 24.03.2016 | Adam Golański (eimi)

Najważniejszy dziś program na laptopie? Niewątpliwie przeglądarka. Na desktopie? Przeglądarka. Na smartfonie? Przeglądarka. Na tablecie? Tak, dobrze myślicie, też przeglądarka. Chyba tylko konsole się jeszcze uchowały przed przeglądarkową dominacją – bo ze smartzegarkami to już jest różnie, Web Browser for Android Wear całkiem dobrze działa na nadgarstku. Od nadmiaru głowa nie boli, ale utrzymanie spójności interfejsu, ustawień, zakładek czy rozszerzeń może już być zadaniem nieco kłopotliwym. Jeśli chcecie uprościć sobie życie i przestać troszczyć o ręczne konfigurowanie przeglądarek na…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
paweeloss   9 #13 14.02.2017 09:18

Przeglądarka niestety, w dalszym ciągu "mułowato" otwiera strony, gdzie taka Opera, czy Google Chrome, bardzo szybko otwierają strony.

Palmer   6 #12 06.08.2016 06:58

Niestety nie jestem zadowolony z tej przeglądarki. Brakuje funkcji dodania zakładki, tak jak w wersji na PC.

MrBeckham666   19 #11 01.04.2016 02:08

@macaleks: prawda jest taka że jako jedyna z tych androidowych obsługuje ublock origin a to moim zdaniem bardzo ważna zaleta :)

  #10 25.09.2015 14:32

Bardzo dobra przeglądarka .działa super
szybko wydajnie jest to przeglądarka w miarę lekka i przyjemna w obsłudze .

macaleks   14 #9 13.09.2015 13:42

Pomimo bardzo pozytywnych ocen na moim tablecie muli.Używam innych przeglądarek.Na Windowsie też nie pasuje mi.Taki już jestem antylisowiec ;) Czekam na 64 bit na PC ale chyba nic z tego, mimo zapowiedzi licznych,że ho ho......:( ,a terminy mijają...mijają...i obietnice nie są spełniane.Chrome już od dawna 32 i 64 i gra gitara.

Autor edytował komentarz.
F4ith   5 #8 29.08.2015 13:16

Czy może mi ktoś powiedzieć czy jest możliwość nawigowania przesunięciem filmu, jasnością i głośnością poprzez gesty jak w Dolphin? Jak chcę przesunąć film w prawo lub lewo, to chciałbym przesunąć tylko palcem po ekranie i zrobione. Podobnie z rozjaśnianiem (góra po lewej), przyciemnianiem (dół po lewej), podgłośnianiem (góra po prawej), przyciszaniem (dół po prawej).

Jeśli jest taka opcja, to gdzie ją włączyć? Może jakiś dodatek?

Enzo69   7 #7 24.06.2015 17:54

Na desktopa jak najbardziej na andka porażka wywala do ekranu startowego telefonu często . Jakoś wolno chodzi i dziwnie. Wolę CM Browser zdecydowanie.

paweeloss   9 #6 18.12.2014 16:12

@kandel: Otóż to. Ja podczas instalacji czego kolwiek sprawdzam informację, co będzie instalować, żeby później nie było problemów. Jakiś czas temu program zainstalowałem i z pośpiechu też jakiś program od producenta, skutkiem było tgo, że chcąc usunąć program on najwyraźniej nie chciał się odinstalować, ale znalazłem na to sposób i odinstalowałem.

kandel   3 #5 17.12.2014 18:08

@Pawelek:

Chyba nie ma.
Pisząc "nie spiesząc się" miałem na myśli instalację bez pośpiechu, powoli, spokojnie, czytając ze zrozumieniem to, co jest napisane w okienkach instalacyjnych. Wszystko po to, aby uniknąć zainstalowania sobie niepożądanych składników, jakimi niejednokrotnie "uszczęśliwiają" nas producenci oprogramowania.

Pozdrawiam
kandel

paweeloss   9 #4 09.12.2014 17:45

@kandel: Dlaczego nie śpieszyć się z instalacją dodatku AdBlock? O dziwo dziś jeszcze w przeglądarce Opera miałem AdBlocka, jak zawsze, teraz odpalam przeglądarkę a AdBlocka nie ma zainstalowanego. Nie wiem czy to coś ma wspólnego z tym, co napisałeś.

  #3 29.11.2014 22:45

To jakaś porażka. Zjada ponad 20% procesora non stop i jeszcze działający w tle proces FlashPlayerPlugin_15_0_0_223.exe, który także pożera ponad 20% procka. Nie polecam tej przeglądarki...

Miszkurka2000   16 #2 14.04.2014 14:21

Ktoś wie kiedy będzie obsługa NACL pod Androidem?

kandel   3 #1 06.01.2014 19:57

Nie spiesząc się przy instalacji dodatku AdBlock, i gdy kogoś interesuje co robi, można trafić na okienko:

"Potwierdź nowe rozszerzenie

Dodać "AdBlock"?

Może:
Uzyskiwać dostęp do Twoich danych we wszystkich witrynach
Uzyskiwać dostęp do aktywności związanej z kartami i przeglądaniem

Dodaj Anuluj"

No chyba, że komuś to nie przeszkadza...

Autor edytował komentarz.
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.