Nowy Gmail dla Androida

Nowy Gmail dla Androida

22.09.2010 12:54

Google udostępnił nową wersję Gmaila dla smartfonów z systemem Android. Aplikację można pobrać ze sklepu Android Market.

Google wprowadził kilka ciekawych zmian w swoim kliencie pocztowym. Ułatwiono między innymi dostęp do menu z ważnymi funkcjami (na przykład "odpowiedz", "oznacz gwiazdką"). Teraz jest ono stale widoczne w trakcie przewijania otrzymanej wiadomości. Kolejne poprawki obejmują podgląd wcześniejszych e-maili czy ograniczoną obsługę Priority Inbox. To usługa bazująca na samouczącym się algorytmie, którego celem jest katalogowanie poczty według ważności. Priority Inbox został wprowadzony pod koniec zeszłego miesiąca w wersji beta dla desktopowej wersji Gmaila.

Jedną z ważniejszych zmian w aplikacji jest oddzielenie jej aktualizacji od systemu. Dotychczas aby uzyskać nową wersję Gmaila trzeba było też dokonać uaktualnienia Androida. Google postanowił jednak oddzielić od siebie oba procesy. Jest to zapewne związane z nową strategią firmy zakładającą stopniowe oddzielanie kluczowych aplikacji od systemu. Użytkownicy Androida nie aktualizują go tak często jak w przypadku osób korzystających z iOS. Wprowadzając osobne uaktualnienia dla aplikacji Google próbuje obejść ten problem. Można przypuszczać, że wkrótce podobne rozwiązania zostaną wprowadzone do innych kluczowych programów dostępnych w Androidzie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)