Nowy Gmail i Kalendarz Google na iOS-a: największa aktualizacja od lat

Nowy Gmail i Kalendarz Google na iOS-a: największa aktualizacja od lat

Nowy Gmail i Kalendarz Google na iOS-a: największa aktualizacja od lat
07.11.2016 16:21, aktualizacja: 08.11.2016 12:11

Mamy kolejny dowód na to, że, aby liczyć się w branży IT, nie można zamykać się jedynie we własnym ekosystemie, jakość aplikacji oferowanych na systemy operacyjne konkurencji jest nie mniej ważna. Google udostępniło właśnie nową wersję aplikacji Gmail i Kalendarz Google na urządzenia z iOS-em, co stanowić ma największą aktualizację od lat.

350190860975171521

Zmiany są zauważalne już na pierwszy rzut oka, jednak nowy wygląd Gmaila na iOS-ie może być zaskoczeniem jedynie dla użytkowników, którzy od dłuższego czasu nie mieli w ręku innego urządzenia mobilnego, niż te z jabłkiem na obudowie. Najnowsza wersja Gmail wygląda bowiem dokładnie tak samo, jak wersja Androidowa – na iOS-ie na dobre rozgościł się zatem Material Design, choć w wariancie stanowiącym kompromis z wytycznymi Apple.

Nawet panel wysuwany z lewej strony ekranu prezentuje się tak, jak na Androdzie, łącznie z obrazkiem w tle pobieranym z Google+. Oczywiście Google nie poprzestało jedynie na całkowitym ujednoliceniu interfejsu – dla użytkowników iPhone'ów i iPadów przygotowano także nowe funkcje.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Gmail na iOS-ie umożliwia już zaawansowane wyszukiwanie z podziałem wyników na kontakty i maile, a także możliwość anulowania wysyłania wiadomości kilka sekund po jej wysłaniu. Ponadto można już także archiwizować lub usuwać wiadomości za pomocą gestu przesunięcia palcem w lewo lub w prawo.

350190860975499201

Na samym Gmailu Google nie poprzestaje: dostępna jest już także nowa wersja Kalendarza Google dla iOS-a. Przydatne będzie tutaj automatyczne przełączanie się do widoku tygodnia przy poziomej orientacji ekranu, ponadto wydarzenia można także odnajdywać z poziomu wyszukiwarki Spotlight. W nowym Kalendarzu na iOS-ie dostępne są także alternatywne kalendarze: między innymi księżycowy i muzułmański.

Najnowsze wersje Gmaila i Kalendarza w wersji na iOS-a można znaleźć w naszej bazie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)