Nowy iPad już z USB. To będzie największa zmiana w historii tabletów Apple

Nowy iPad już z USB. To będzie największa zmiana w historii tabletów Apple

Nowy iPad już z USB. To będzie największa zmiana w historii tabletów Apple
10.09.2018 20:50

Apple zawsze starało się podążać własną drogą, nie zwracając uwagi na konkurencję. Podejście firmy z Cupertino dotyczy także złączy stosowanych w iUrządzeniach. W związku z tym, użytkownicy iPhone’ów i iPadów korzystają dziś z Lightning zamiast USB. Nadchodzą jednak zmiany.

W czerwcu tego roku pojawiły się informacje rewolucji, którą zamierza wprowadzić Apple. Nowe iPhone’y, które zostaną zaprezentowane w 2019 roku, mają zostać wyposażone w USB Type-C. Złącze to znajdziemy w większości nowych smartfonów, ale Apple ma je zastosować po raz pierwszy w historii iPhone’ów.

Zanim jednak zobaczymy iPhone’y z USB typu C, to do sprzedaży trafi inny sprzęt z tym złączem. Serwis 9to5Mac, powołując się na informacje dostarczone przez analityka Ming-Chi Kuo, twierdzi, że nowy iPad Pro zerwie z Lightning na rzecz USB Type-C. Warto tutaj dodać, że wspomniany analityk dostarczył już wiele sprawdzonych informacji o nowych produktach Apple i jest uważany za jedno z bardziej wiarygodnych źródeł.

Wprowadzenie nowego złącza byłoby jedną z największych zmian w historii iPadów. Wreszcie użytkownicy produktów Apple mogliby korzystać z ładowarek do innych urządzeń. W zestawie ma znaleźć się ładowarka Apple 18W, która zapewni funkcję szybkiego ładowania. Ponadto nowy iPad zostanie wyposażony w system rozpoznawania twarzy Face ID, który wcześniej trafił do iPhone’a X.

Jeśli faktycznie nowy iPad Pro otrzyma USB typu C, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że kolejne iPhone’y również porzucą złącze Lightning. Apple na podobnych ruch zdecydowało się już w przypadku 12-calowych MacBooków i nowych modeli Pro, które ładowane są w wykorzystaniem USB Type-C.

Ming-Chi Kuo dodaje, że tegoroczne iPhone’y wciąż będą posiadać autorskie złącze Apple. Natomiast w pudełku znajdzie się ładowarka 5W. Nowe iPhone’y, jak i iPad Pro, zostaną pokazane już 12 września, podczas konferencji Apple.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)