Nowy OneDrive dla Androida i iOS-a. Microsoft zapomina o własnym systemie

Nowy OneDrive dla Androida i iOS-a. Microsoft zapomina o własnym systemie
01.10.2015 12:25
Nowy OneDrive dla Androida i iOS-a. Microsoft zapomina o własnym systemie

Po aktualizacjach, jakie zostały w ciągu ostatnich tygodni wprowadzone do przeglądarkowej wersji cyberschowka OneDrive, przyszedł w końcu czas na urządzenia mobilne. Nowości doczekała się nie tylko aplikacja na Androida, ale także klient usługi Microsoftu na urządzenia z systemem iOS.

W przypadku androidowej aplikacji trudno się spodziewać, aby dzisiejsze nowości wywołały wśród użytkowników spontaniczne wiwaty na cześć Microsoftu. Firma wprowadziła bowiem funkcję, która aplikacja mobilna cyberschowka mieć musi. I ma: Dysk Google czy Dropbox oferują ją już od dawna. Chodzi mianowicie o możliwość dostępu do wybranych plików bez połączenia z Siecią. Po umieszczeniu pliku w OneDrivie wystarczy przytrzymać na nim palec, aby wyświetlone zostało menu. Od dziś jest tam widoczna ikona spadochronu, po jej wybraniu dostęp do pliku będzie możliwy także offline.

350143443496101825

Microsoft przygotował udostępnianie tylko pojedynczych plików, w przypadku folderów ikona ze spadochronem staje się nieaktywna. Aby uzyskać dostęp offline do jego zawartości konieczne jest zatem ręczne zaznaczenie wszystkich umieszczonych w nim plików, podobnie jak u konkurencji.

Udostępniony równocześnie program na iOS-a prezentuje całkiem inne nowości, a funkcje z Androida mają zostać dodane do niego wkrótce. Co nowego czeka zatem użytkowników OneDrive'a na produktach Apple'a?

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Po przytrzymaniu palca na pliku, możliwości zarządzania nim prezentowane są w dość atrakcyjnej formie ikon rozmieszczonych w półokręgu. To jednak tylko kosmetyczna zmiana, dużo bardziej istotna wydaje się uruchomiona właśnie możliwość tworzenia adnotacji w plikach PDF. Podczas podglądu treści tych dokumentów, na górnej belce aplikacji pojawiają się możliwości edycji. Dostępna jest zatem opcja rysowania, umieszczenia pola tekstowego z komentarzem lub wyróżnienie fragmentu tekstu.

Dla nikogo nie jest już chyba zaskoczeniem fakt, że przy okazji zaprezentowania nowych wersji aplikacji, Microsoft pominął Windows Phone'a. Nowego OneDrive'a w wersji na Androida i iOS-a można już znaleźć w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (67)