Nowy Photoshop CC pozwala skutecznie zaznaczać obiekty jednym kliknięciem

Nowy Photoshop CC pozwala skutecznie zaznaczać obiekty jednym kliknięciem

23.01.2018 19:25, aktual.: 24.01.2018 14:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Adobe właśnie udostępniło aktualizację Photoshopa CC i nie jest to bynajmniej wydanie skupiające się na drobnych poprawkach. W wersji 19.1 użytkownicy otrzymali nowe inteligentne lasso, które jest przecież jednym z najważniejszych narzędzi w codziennej pracy, oraz optymalizację pod kątem ekranów 8K.

Obraz

Nowe inteligentne lasso nosi nazwę Select Subject i ma w pewnych scenariuszach całkowicie zastąpić pozostałe narzędzia zautomatyzowanego zaznaczania, szczególnie te oparte o rozpoznawanie kontrastujących krawędzi. Sprawdzi się ono nawet w najtrudniejszych przypadkach, w których konieczne jest zaznaczenie obiektu z poszarpanymi krawędziami

Trudno mówić tutaj o jakiekolwiek obsłudze, gdyż użycie Select Subject to tak naprawdę jedno kliknięcie. Użytkownik nie ma większego wpływu na granice zaznaczeń. Skuteczność mechanizmu opiera się na maszynowym rozpoznawaniu kształtów. Mechanizm ma być skuteczny nawet, jeśli celem będzie zaznaczenie na fotografii tak złożonego geometrycznie obiektu jak sylwetki kilku osób.

Photoshop Sneak Peek: Select Subject in Photoshop CC

Drugą nowość z entuzjazmem powitają użytkownicy, którzy pracują na monitorach o najwyższej rozdzielczości, szczególnie w przypadku 8K. Odtąd interfejs Photoshopa może być skalowany, zupełnie jak ma to miejsce w przypadku skalowania interfejsu Windowsa. Do wyboru jest przedział 100 do 400% z interwałami o wartości 25%. Najnowszą wersję programu znajdziecie w naszej bazie.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)