Adobe Photoshop CC Adobe Photoshop CC 2021 22.1.1.138

Strona główna Windows Grafika Tworzenie i edycja grafiki rastrowej
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Photoshop to profesjonalny i cieszący się ogromną popularnością program do edycji grafiki rastrowej, z obsługą kształtów wektorowych, a nawet modeli 3D. Wśród jego głównych zastosowań wymienić należy edycję i obróbkę fotografii cyfrowej, tworzenie grafiki na potrzeby Internetu, poligrafii oraz wiele więcej.

Photoshop daje użytkownikowi możliwość tworzenia profesjonalnych i niezwykle efektownych projektów, składających się z niemalże nieograniczonej ilości warstw, masek, grafik w wysokiej rozdzielczości, zgrabnie łączonych ze sobą za pośrednictwem szerokiej gamy filtrów i efektów. Photoshop dodatkowo oferuje zestaw przydatnych narzędzi usprawniających pracę z grafiką i aplikacją – m.in. przeglądarka plików Adobe Bridge, menadżer rozszerzeń Adobe Extension Manager, usługa Adobe Drive itp.

Najważniejsze zmiany w wersji CS6

Na liście zmian znajdziemy sporo nowości, jak np. ciemny interfejs użytkownika, mechanizmy przetwarzania zdjęć z użyciem wtyczki Camera Raw pochodzące z wydanego niedawno Lightroom 4 oraz narzędzie Content Aware Move. Poza tym znajdziemy tu zaprojektowane od nowa narzędzie kadrowania, drobne poprawki w Minibridge, galerię efektów imitujących oświetlenie, opcję "Content-Aware” przy narzędziu Łatka, wsparcie dla tekstów środkowowschodnich i północnoafrykańskich, niosące dużo informacji kursory dla niektórych narzędzi i wiele innych.

Filmowców zapewne zainteresuje wsparcie dla 10-bitowych monitorów, rysowników ulegające zużyciu końcówki narzędzi i nowe końcówki aerografu, zaś projektantów możliwość przyciągania obiektów do pikseli i nakładanie stylów na grupy obiektów. Na fotografów czeka galeria rozmyć (głębia ostrości, makieta i tęczówka), możliwość generowania masek „świadomych” obecności twarzy na obrazie oraz filtr Dynamiczny Szeroki Kąt, który „wyprostuje” obiekty na zdjęciach zrobionych obiektywami szerokokątnymi. Na uwagę zasługują również znaczące zmiany wydajności programu i automatyczne zapisywanie w czasie pracy. Filtry Skraplanie (Liquify) i Pixel Bender, oraz zwijanie (Warp i Puppet Warp) zyskały akcelerację sprzętową i wykonywane są z wykorzystaniem karty graficznej.

Uwaga!

  • Wersja testowa dostępna jest tylko w angielskiej wersji językowej.
  • Pobieranie programu odbywa się za pośrednictwem wbudowanego na stronie Adobe menedżera pobierania.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Możliwości, ma wszystko czego potrzebuję
Cena
ocena użytkownika
08.12.2017 22:35 • Recenzja do wersji 2018 (19.0)

Moim zdaniem jest to najlepszy program do grafiki rastrowej, można w nim zrobić dosłownie wszystko - wystarczy tylko kreatywność, bądź... użycie jednego z narzędzi, które przykładowo wygeneruje nam takie drzewo, jakie sobie tylko wymarzymy! Zajmuje całkiem sporo miejsca jak na taki program, aczkolwiek teraz standardy są już takie, że to wcale nie jest aż tak dużo. Cena bardzo mnie zniechęca, póki co musiałem zadowolić się darmowym, tygodniowym okresem próbnym - i byłem bardzo zadowolony!

ogromna funkcjonalność, zapis w tle, stabilność
duże wymagania sprzętowe, wysoka cena
ocena użytkownika
10.12.2014 16:00 • Recenzja do wersji CC 2014.2

Najlepsza aplikacja do retuszu fotografii z jakiej kiedykolwiek korzystałem. Nie sposób wymienić wszystkich narzędzi edycji, jakie oferuje Photoshop, Jest ich tak wiele, że po kilku miesiącach korzystania z tego kombajnu nie zdążyłem jeszcze odkryć wszystkich jego możliwości. Dużym plusem aplikacji jest możliwość pracy na warstwach oraz edycja plików RAW, którą w najnowszej wersji umożliwia moduł o nazwie CameraRAW. Oprócz tego w CS6 dopracowano edycję wideo, dodano filtr przekształcający zdjęcie w obraz olejny, rozbudowano narzędzie kadrowania, wstawiania tekstu i filtry rozmywające dane obszary fotografii. Poza wysoką ceną i wygórowanymi wymaganiami sprzętowymi, Photoshop pozbawiony jest wad. Na tyle przyzwyczaiłem się do tej aplikacji, że nie wyobrażam sobie korzystania z innego oprogramowania tego typu.