Nowy Pixelbook zagrozi tabletom Microsoftu? Do sieci trafił film o nieznanym urządzeniu Google'a

Nowy Pixelbook zagrozi tabletom Microsoftu? Do sieci trafił film o nieznanym urządzeniu Google'a

Nowy Pixelbook zagrozi tabletom Microsoftu? Do sieci trafił film o nieznanym urządzeniu Google'a
Oskar Ziomek
11.09.2018 12:07

Wielkimi krokami zbliżamy się do wydarzenia, podczas którego odbędą się prezentacje nowych urządzeń firmy Google. Do pokazu został już tylko niecały miesiąc i nie ulega wątpliwości, że zobaczymy podczas niego nowe smartfony z serii Pixel. Przez ostatnie tygodnie zostało już o nich powiedziane chyba wszystko co najważniejsze, choć oczywiście póki co są to jedynie informacje niepotwierdzone. Konsekwentnie natomiast mówi się, że nowe smartfony pokażą jedną z najgorszych implementacji wcięcia w górnej części ekranu.

Dotychczas mało informacji dotyczyło jednak innych sprzętów, które również mogą zostać wówczas zaprezentowane. Od paru dni w internecie dyskutuje się w tym kontekście głównie o zupełnie nowym urządzeniu, które pojawiło się na kilkusekundowym filmie. Choć nagranie jest bardzo krótkie i pokazuje tylko niewielki fragment ekranu i obudowy urządzenia, zdaniem wielu ma prezentować sprzęt, który zagrozi pozycji Surface'a Pro produkcji Microsoftu. Mowa więc o tablecie z dołączaną klawiaturą, który w tym przypadku działałby w oparciu o system Chrome OS.

Nocturne or Atlas Leak

Co ciekawe, nagranie zostało opublikowane na łamach strony przeznaczonej do śledzenia błędów w projekcie Chromium. Zauważone przez jednego z użytkowników ostatecznie szybko trafiło także w inne miejsca oraz do zagranicznych mediów i dzisiaj można je obejrzeć na przykład na YouTubie. Jak zauważa serwis Chrome Unboxed, nagranie najprawdopodobniej rzeczywiście pokazuje jedno z nowych urządzeń, bo ślady po nim zaczęły być szybko zacierane i na stronach Chromium film nie jest już dostępny.

Zdaniem wielu osób, film może pokazywać działający egzemplarz sprzętu, który dotychczas funkcjonował w przeciekach pod wewnętrzną nazwą Nocturne lub Atlas. Jak widać, urządzenie jest wyposażone w dotykowy wyświetlacz i specyficzną klawiaturę z okrągłymi klawiszami, razem z przyciskiem rozwijanego menu w prawym, górnym rogu (tzw. hamburger button). Jeśli film faktycznie prezentuje nowe urządzenie, które zostanie pokazane już za niecały miesiąc, wiele wskazuje na to, że mowa o nowym Pixelbooku, który może stać się ciekawą alternatywą dla wspominanych tabletów Microsoftu z serii Surface.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)