Nowy Plex z obsługą lokalnych plików wideo na Androidzie

Nowy Plex z obsługą lokalnych plików wideo na Androidzie

Nowy Plex z obsługą lokalnych plików wideo na Androidzie
14.06.2017 12:20

Plex to odtwarzacz, którego kojarzyć można przede wszystkim z obsługą plików wideo przechowywanych na serwerach i możliwością synchronizacji danych pomiędzy urządzeniami różnej klasy. Właśnie wydana została nowa wersja programu na Androida.

Obraz

Przynosi ona ważną nowość: odtąd za pomocą Plexa można także odtwarzać pliki przechowywane lokalnie, na pamięci samego urządzenia mobilnego. Nie jest już zatem konieczne wykorzystywanie dwóch androidowych odtwarzaczy: jednego do wideo przechowywanego na serwerze i drugiego do plików ze smartfonu.

Aby skorzystać z nowej funkcji (oznaczonej wciąż jako wersja beta), wystarczy wybrać z panelu bocznego pozycję Open Video File, a następnie przyznać Plexowi uprawnienia do przeglądania pamięci urządzenia. Domyślnie skanowanym w poszukiwaniu filmów folderem jest katalog Video.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Plex odtworzy także pliki przechowywane na karcie pamięci. Obsługiwane są formaty MP4, MKV, AVI, WMV oraz WMD. Możliwe jest także dodanie napisów oraz zarządzanie ścieżkami audio. Najnowsza wersja aplikacji dostępna jest w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)