Nowy Skype dla tabletów z Androidem i dla Windows 8

Nowy Skype dla tabletów z Androidem i dla Windows 8

21.11.2012 12:49, aktualizacja: 21.11.2012 14:39

Oddział Microsoftu odpowiedzialny za Skype ma pracowity tydzień. Wczoraj ukazała się nowa wersja Skype dla Androida przystosowana do tabletów, dziś dla Windows 8.

Skype 3.0 dla Androida został przystosowany do pracy na większych ekranach dotykowych i powinien teraz wyglądać dobrze niezależnie od rozmiaru urządzenia. Ku niezadowoleniu użytkowników aplikacja nie obraca się wraz z tabletem i nie można jej używać trzymając urządzenie w orientacji pionowej. Dodana została także możliwość logowania do kont Microsoft z poziomu tego komunikatora, co jest kolejnym małym krokiem w kierunku odesłania Windows Live Messengera na emeryturę. Użytkownicy powinni także zauważyć poprawę jakości dźwięku.

Skype for Android Tablets

Użytkownicy Windows 8 również mogą dziś pobrać nową wersję komunikatora z Windows Store. Przede wszystkim nowy Skype integruje się z wbudowanym w system Messengerem i użycza mu możliwości prowadzenia rozmów głosowych po doinstalowaniu wtyczki. Po wybraniu tej opcji uruchomi się okno rozmowy Skype i niestety wyraźnie widać, że jest to inny program, działający „obok” Messengera. Microsoft ma jeszcze na szczęście czas na całkowite zintegrowanie tych dwóch programów.

Introducing Skype for Windows 8

Na koniec warto wspomnieć o wprowadzeniu na amerykański rynek kart podarunkowych Skype. Bony o wartości od 10 do 75 dolarów mają postać cyfrową i fizyczną, można więc przekazać komuś fundusze do wykorzystania w płatnych usługach Skype również w ładnym opakowaniu i z wybranym rysunkiem. W Stanach Zjednoczonych 10 dolarów wystarczy to na przykład na 400 minut rozmów międzynarodowych, miesiąc dzwonienia na telefony w Unii Europejskiej albo miesięczną subskrypcję Premium z darmowymi rozmowami z numerami z USA i Kanady i wideokonferencjami. Karty można kupić w postaci cyfrowej na stronie Skype, zaś fizyczne w sklepach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)