Nowy Skype na Androidzie to szybsze i skuteczniejsze zarządzanie rozmowami

Nowy Skype na Androidzie to szybsze i skuteczniejsze zarządzanie rozmowami

Nowy Skype na Androidzie to szybsze i skuteczniejsze zarządzanie rozmowami
20.11.2015 15:40

Skype na Androida został wydany w nowej wersji oznaczonej numerem 6.11. Kojarzona niegdyś głównie z rozmowami głosowymi oraz wideorozmowami aplikacja, jest dziś rozwijana także z naciskiem na rozmowy tekstowe, również takie, w których udział biorą więcej niż dwie osoby. Czy jednak nowa aplikacja Skype'a może w tej kwestii stanowić jakąkolwiek konkurencję dla dominującego na rynku Messngera czy WhatsAppa?

Zaprezentowane w nowej wersji programu nowości są nastawione przede wszystkim na ułatwienie nawigacji między rozmowy oraz bardziej intuicyjną i szybszą ich obsługę. Skype doczekał się bowiem kilku zastosowań dłuższego przytrzymania, co przede wszystkim pozwala na szybki dostęp do nowych funkcji, jak między innymi bardziej rozbudowaną integracja z androidową galerią zdjęć.

Obraz

Nowe zarządzanie rozmowami jest dostępne poprzez przytrzymanie na jednej z nich palca. Wówczas w górnej części interfejsu pojawia się pasek. Za pomocą widocznych na nim ikon możliwe jest między innymi usunięcie rozmowy, wyciszenie powiadomień czy oznaczenie danej konwersacji jako w całości przeczytanej, co będzie przydatne w przypadku czatów grupowych.

W aspekcie tych ostatnich nowa wersja androidowej aplikacji także wnosi nieco nowości. Użytkownicy Skype'a z całą pewnością docenią, niedostępną wciąż w wielu nawet popularnych komunikatorach, możliwość przeszukiwania rozmów nie tylko pod kątem ich tytułów, ale także treści. W rozmowach grupowych jest już także możliwe udostępnianie zdjęć z poziomu galerii smartfona, co dotyczy także innego typu plików.

Zmiany można zatem uznać z znacznie ciekawsze niż kosmetyczne modyfikacje interfejsu. Przez poszerzone możliwości, jakie daje przytrzymanie palca na konwersacji aplikacja jest po prostu znacznie wygodniejsza w codziennym użytkowaniu. Nie wiadomo jeszcze kiedy te funkcję zagoszczą na iOS-ie czy Windows Phonie, natomiast najnowszą wersję Skype'a na urządzenia z systemem Android można pobrać z naszej bazy programów.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)