Nowy Vivaldi dostępny. Minęły już trzy lata od premiery pierwszej wersji!

Nowy Vivaldi dostępny. Minęły już trzy lata od premiery pierwszej wersji!

Nowy Vivaldi dostępny. Minęły już trzy lata od premiery pierwszej wersji!
31.01.2018 09:00, aktualizacja: 31.01.2018 09:37

Wydana została nowa wersja przeglądarki Vivaldi, oznaczona numerem 1.14. Pobrać można ją już z naszej bazy oprogramowania w wersji na Windowsa i Linuksa. Wydanie nie należy do największych, zaś największa nowość dotyczyć będzie zapewne tylko części polskich użytkowników. Nie oznacza to jednak, że ekipa Jona von Tetzchnera przez ostatni miesiąc próżnowała.

Vivaldi 1.14 – Vertical reader mode, Markdown support in Notes and more

Rzeczoną nowością, która najpewniej spotka się z umiarkowanym zainteresowaniem większości polskich użytkowników przeglądarki jest obsługa trybu pionowego w trybie czytnika. I nie chodzi bynajmniej o możliwość zmianę orientacji strony, lecz o dodanie obsługi zapisu z pionowym kierunkiem pisania. Aktualnie Vivaldi obsługuje w trybie czytnika sylabariusze chińskie (tradycyjny i uproszczony), koreańskie i japońskie.

Kolejna nowość pojawiła się we wbudowanym w przeglądarką menedżerze notatek. W Vivaldim 1.14 dla użytkowników tego panelu mamy bardzo dobre wieści: odtąd notatki można formatować znacznikami Markdown. Tak przygotowany tekst można następnie eksportować do podglądu postaci pliku HTML: wystarczy kliknąć przycisk oznaczony literą M.

Obraz

Pozostałe zmiany także dotyczą menu bocznego, na którym osadzone są panele. W najnowszej wersji przeglądarki można już zmieniać kolejność stron przypiętych na pasku bocznym. Odbywa się to metodą przeciągnij i upuść. Ponadto nowości zawitały także do ustawień silników wyszukiwania. Tam także można decydować o kolejności na liście dodanych silników metodą przeciągnij i upuść.

Najnowszą wersje programu znaleźć można w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (102)