Nowy Vivaldi dostępny. Minęły już trzy lata od premiery pierwszej wersji!

Nowy Vivaldi dostępny. Minęły już trzy lata od premiery pierwszej wersji!
31.01.2018 09:00
Nowy Vivaldi dostępny. Minęły już trzy lata od premiery pierwszej wersji!

Wydana została nowa wersja przeglądarki Vivaldi, oznaczona numerem 1.14. Pobrać można ją już z naszej bazy oprogramowania w wersji na Windowsa i Linuksa. Wydanie nie należy do największych, zaś największa nowość dotyczyć będzie zapewne tylko części polskich użytkowników. Nie oznacza to jednak, że ekipa Jona von Tetzchnera przez ostatni miesiąc próżnowała.

Vivaldi 1.14 – Vertical reader mode, Markdown support in Notes and more

Rzeczoną nowością, która najpewniej spotka się z umiarkowanym zainteresowaniem większości polskich użytkowników przeglądarki jest obsługa trybu pionowego w trybie czytnika. I nie chodzi bynajmniej o możliwość zmianę orientacji strony, lecz o dodanie obsługi zapisu z pionowym kierunkiem pisania. Aktualnie Vivaldi obsługuje w trybie czytnika sylabariusze chińskie (tradycyjny i uproszczony), koreańskie i japońskie.

Kolejna nowość pojawiła się we wbudowanym w przeglądarką menedżerze notatek. W Vivaldim 1.14 dla użytkowników tego panelu mamy bardzo dobre wieści: odtąd notatki można formatować znacznikami Markdown. Tak przygotowany tekst można następnie eksportować do podglądu postaci pliku HTML: wystarczy kliknąć przycisk oznaczony literą M.

350209657480308673

Pozostałe zmiany także dotyczą menu bocznego, na którym osadzone są panele. W najnowszej wersji przeglądarki można już zmieniać kolejność stron przypiętych na pasku bocznym. Odbywa się to metodą przeciągnij i upuść. Ponadto nowości zawitały także do ustawień silników wyszukiwania. Tam także można decydować o kolejności na liście dodanych silników metodą przeciągnij i upuść.

Najnowszą wersje programu znaleźć można w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (102)