r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Vivaldi 1.12.955.48

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Vivaldi to zupełnie nowa przeglądarka internetowa, stworzona przez jednego z byłych szefów Opery. Program ten kierowany jest do zaawansowanych i wymagających użytkowników.

Galeria programu

Choć Vivaldi jest produktem nowym i dopiero się rozwija, już znajdziemy w nim funkcje, których konkurencja nie ma i raczej mieć nie będzie. Można w niej skorzystać z gestów myszy, notatek, menedżera zakładek, menedżera pobierania, menedżera procesów oraz paska bocznego, w którym można umieścić swoją ulubioną stronę i skrótów.

W Vivaldim można przeglądać strony w kartach i skorzystać z historii ostatnio zamkniętych kart, stosów kart z kafelkowym podglądem oraz możliwości oznaczania kart kolorami. Na kartach pojawiać się będą symbole informujące o ładowaniu stron w tle, niewyświetlonych stronach oraz wskaźniki postępu ładowania. Strony można także zachowywać w przypiętych kartach.

5 marca pojawił się pasek zakładek, ładowanie obrazków na żądanie oraz nawigacja „przestrzenna”. Vivaldi może uruchamiać wtyczki i ładować obrazy na żądanie, importować osobiste dane z innych programów, powiększać elementy interfejsu i pracować na ekranach HiDPI.

Mamy także możliwość odtwarzania materiałów HTML5 zakodowanych przez H.264, pełną obsługę rozszerzeń i określania lokalizacji użytkownika, płynne przewijanie oraz okno przeglądania prywatnego.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Vivaldi 1.12 dostępny z inspektorem obrazków i nowym menedżerem pobierania

87
OPROGRAMOWANIE 20.09.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

Dostępna jest już nowa wersja przeglądarki Vivaldi, oznaczona numerem 1.12. Znajdziecie ją w naszej bazie w wersji na Windowsa oraz macOS-a. Do stabilnej wersji trafił już zatem rozbudowane właściwości obrazków, nowe możliwości menedżera pobierania oraz niewielkie nowości w zarządzaniu motywami. Największą nowość stanowi możliwość podglądy metadanych oraz historgramu grafik. Wystarczy kliknąć obrazek prawym przyciskiem myszy i wybrać pozycję Właściwości obrazu, aby wyświetlić panel boczny z informacjami o zdjęciu, oczywiście jeśli wcześniej zostały one wprowadzone lub wygenerowane. W…

Vivaldi pokaże metadane i histogram obrazków

29
OPROGRAMOWANIE 11.09.2017 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Obraz to nie wszystko. Większość plików, poza informacjami wizualnymi, zawiera także metadane z informacjami o aparacie, miejscu zrobienia zdjęcia i użytym programie do edycji. Podejrzenie ich będzie prostsze dla użytkowników przeglądarki Vivaldi, której testowa kompilacja 1.12.955.3 ma wbudowanego „Inspektora” – przeglądarkę metadanych i nie tylko. Inspektor w Vivaldim pozwala przejrzeć wszystkie dostępne metadane, jakie zostały zapisane z plikami, a więc model aparatu i obiektywu, parametry fotografowania, balans bieli i temperaturę kolorów, a także histogram, wymiary i tym podobne. Nie…

Recenzje użytkowników

szybka dużo funkcji
brak
ocena użytkownika

Używam przeglądarkę krótko i jestem bardzo zaskoczony strony szybko się otwierają może nawet szybciej jak W firefoksie do tych wszystkich funkcji i wyglądu przeglądarki idzie się przyzwyczaić dla mnie jak na razie super i polecam każdemu .

22.06.2017 20:20 | Recenzja do wersji 1.10.867.38
czytelny, bogaty w opcje i wygodny interfejs, obsługa rozszerzeń Chrome, możliwość szybkiej migracji danych (hała, zakładki, speed dial) z Opery 12
zbyt długi start programu (nawet na SSD), brak skórki nawiązującej do stylistyki Aero Glass, póki co brak klienta poczty
ocena użytkownika

Z całą pewnością najlepsza obecnie przeglądarka... zaraz po klasycznej Operze (12.x), do której zresztą ten program pod
wieloma względami nawiązuje - i nic w tym dziwnego w końcu oba te programy to dzieła tego samego zespołu.

Vivaldi nie bez powodu "daje się lubić" - program bowiem w odróżnieniu do Chrome czy Firefoxa, bez instalowania dodatków oferuje niemal całkowitą personalizację interfejsu, rozbudowany ekran startowy, menedżer haseł z opcją kilku profili na jednej stronie, rozbudowany panel boczny. Istotna dla osób migrujących z klasycznej Opery jest możliwość szybkiej migracji danych osobistych (haseł, zakładek, ekranu szybkiego wybierania) z tej przeglądarki - takiej opcji nie znajdziemy nigdzie poza Vivaldim - a przecież po latach pracy na Operze przenoszenie ręczne danych osobistych nie zachęca do porzucenia wciąż przecież całkiem znośnie sobie radzącej przeglądarki.
Wzorem Opery 12 Vivaldi z czasem dorobi się także wbudowanego klienta poczty, a już teraz oferuje szereg niespotykanych w innych przeglądarkach rozwiązań jak choćby panele webowe - możliwość podpięcia stron/usług do panelu bocznego i wyświetlanie ich w małym oknie - świetnie spisuje się to na przykład jeśli chodzi o komunikatory - zamiast instalować kolejne programy, przełączać się między kartami w prosty sposób możemy jednocześnie korzystać z komunikatora i np. oglądać filmy na YouTube czy cokolwiek innego.

Choć mogłoby się wydawać, że jest to program idealny, to tak nie jest - póki co brak dodatkowych skórek, które pozwoliłby zastąpić wzorowany na stylistyce Windows 8/10 interfejs czymś ładniejszym ale najbardziej dokuczliwy w codziennym użytkowaniu jest długi start programu nawet na ultra szybkich dyskach SSD - co szczególnie jest odczuwalne gdy porównamy start VIVALDI do startu bazującego na tym samym silniku Chrome od Google. Na szczęście z każdym nowym wydaniem testowym cały program powoli przyspiesza przez co każdego dnia coraz dłużej z niego korzystam a nie z dotychczasowej Opery 12.

15.10.2016 13:06 | Recenzja do wersji 1.4.589.38
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
HnauHnakrapunt   5 #588 15.11.2017 18:35

Ostatnio systemowy firewall zawarczał mi na Vivaldiego, a po dodaniu zezwolenia net jakby zwolnił. Inna sprawa, że robiłam projekt kilka godzin online. Przewrażliwienie na teorie spiskowe, czy może coś być na rzeczy? Jak sądzicie?

Juradam   2 #587 03.11.2017 21:33

Zainstalowałem na próbę, bo firefox robi zwiechy, muli a ponadto zanosi się na wyłączenie dodatków np. jak noscript czy safe preview.
Vivaldi chodzi szybko, ale przy oglądaniu filmów zacina się tak jakby zapychał się bufor i film zatrzymuje się by po chwili znów ruszyć i tak w kółko.
Odinstalowałem, chciałem przez panel sterowania ale nie mógł (nie chciał ) się do końca odinstalować.
Udało się wreszcie przez punkt przywracania systemu - nie polecam jej na razie. pozdrawiam, :)

rubby35   4 #586 02.11.2017 13:03

Wróciła stara, dobra "Opera" w wykonaniu przeglądarki Vivaldi :) Jest jeszcze sporo do dopracowania, ale i tak jestem pod wrażeniem. Głowna przeglądarka na Win10

juta   18 #585 27.10.2017 16:28

Dałem szanse ponownie, zobaczymy co z tego wyjdzie ;) Na razie jest poprawa, szybciej się uruchamia przynajmniej.

HnauHnakrapunt   5 #584 22.09.2017 13:42

Co do aktualizacji Vivaldiego, to pojawiają się dymki z powiadomieniami o dostępnej aktualizacji i z tego poziomu się zatwierdza. Bałam się, że mi będzie wieszał system, zwłaszcza, że zazwyczaj pracuję na wielu kartach, ale obawy okazały się płonne. Panele i menu trzeba dostosować samemu, bo nie zawsze rozwiązania domyślne są wygodne. Ale jak już się ustawi, jest ok.

Zero Ghost   15 #583 16.09.2017 15:06

Aktualnie mam tylko jedno zastrzeżenie do Vivka ,a dokładniej ujmując do "Paneli Vivaldiego" .
Niestety dla kogoś przyzwyczajonego do korzystania z blokerów reklam ,przygoda z panelami jest jak kubeł zimnej wody wylanej na łeb w trzaskający mróz.
Wiadomo nie od dziś że co lepsze strony w sieci mają przygotowane pod urządzenia mobilne dedykowane wyświetlanie.
I tu jest pies pogrzebany ,gdy uruchamiam jakąś stronę w panelu ta startuje w wersji mobilnej , nie tylko zasypuje mnie reklamami których to uBlock Origin nie jest w stanie dezaktywować ,ale i potrafi przekierować na jakąś dziwną stronkę w sieci na którą normalnie nigdy bym nie zajrzał. Na chwile obecną zrezygnowałem z tej nowinki ale kto wie może w przyszłości popracują nad tym.
Na co bardzo liczę bo sama idea paneli jest słuszna.

Zero Ghost   15 #582 14.09.2017 15:20

@juta: Rozszerzenia siedzą w "Default"
Napisałem i nie mogłem edytować ,musiałem odblokować powiadomienia z dobrych... :)
vivaldi://settings/content/notifications

juta   18 #581 14.09.2017 15:17

@Zero Ghost: W dobrym miejscu szukałeś ;) Bo albo tam albo w głównym folderze ''coś'' powinno być. Na Windowsie swojego czasu jedyne co znalazłem z update to w rejestrze, Win+R i regedit, dawałem wtedy tylko wartość na 0. Ogólnie dzięki za info :)

Zero Ghost   15 #580 14.09.2017 15:06

@juta: Rozszerzenia aktualizują się automatycznie ,zazwyczaj chwile po uruchomieniu przeglądarki.
Niestety nie wiem gdzie Vivaldi przechowuje pliki Update , szukałem i nie znalazłem ,może szukałem w złym miejscu.
C:\Users\[nazwa użytkownika\AppData\Local\Vivaldi\

  #579 14.09.2017 15:05

system zbudowany na starym fx-8300, czysta instalka win8.1, najnowszy vivaldi frezuje cały system. po deinstalacji vivaldiego i instalacji opery wszystko ok. zauważyłem, że przy jednej otwartej karcie, bez rozszerzeń mam w procesach aż 5-6, przy dwóch otwartych kartach i ublocku mam nawet 8 procesów vivaldiego. dla porównania na operze, 1 karta, dwa rozszerzenia = 3 procesy. ewidentnie coś jest źle.

juta   18 #578 14.09.2017 07:00

@Zero Ghost: Dobra, płynne przewijanie działa teraz przyzwoicie z włączoną u mnie akceleracją sprzętową. A możesz mi powiedzieć jak jest ogólnie z aktualizacjami Vivaldi ? W folderach gdzie jest Vivaldi nie widzę żadnych plików Update lub podobnych, w samej przeglądarce też nie widzę żadnej opcji z tym związanej ? Rozszerzenia np. same się aktualizują ? Wiesz coś na ten temat ?

juta   18 #577 05.09.2017 08:52

@Zero Ghost: No u mnie jest znowu takie powolne, niekiedy lekko zacinające, szczególnie tu. Co do rozszerzeń to nie używam zbyt wielu, tak jak kiedyś ;) Głównie to uBlock Origin, Flagfox, HTTPS Everywhere, ImTranslator, Turn Off The Lights, w sumie to zależy od przeglądarki. Dzięki za linki odnośnie webowych :)

Zero Ghost   15 #576 04.09.2017 16:49

@juta: Mam włączone i zazwyczaj działa płynnie ,ale nie zawsze, tak 9 na 10 ,to chyba zależy od strony.
Jakieś fajne rozszerzenia polecisz? ,ja używam kilku :
uBlock Origin https://chrome.google.com/webstore/detail/ublock-origin/cjpalhdlnbpafiamejdnhcph...
uBlock Origin Extra https://chrome.google.com/webstore/detail/ublock-origin-extra/pgdnlhfefecpicbbih...
Tampermonkey https://chrome.google.com/webstore/detail/tampermonkey/dhdgffkkebhmkfjojejmpbldm...
Font Rendering Enhancer https://chrome.google.com/webstore/detail/font-rendering-enhancer/hmbmmdjlcdedig...
Nimbus Screenshot & Screen Video Recorder https://chrome.google.com/webstore/detail/nimbus-screenshot-screen/bpconcjcammla...
ImTranslator https://chrome.google.com/webstore/detail/imtranslator-translator-d/noaijdpnepcg...
Wikiwand Wikipedia Modernized https://chrome.google.com/webstore/detail/wikiwand-wikipedia-modern/emffkefkbkpk...
AdF.ly Skipper https://chrome.google.com/webstore/detail/adfly-skipper-?working-81/obnfifcganoh...
Nature Themes https://chrome.google.com/webstore/detail/nature-themes-beach-ocean/akpcbdjjofga... na Chrome ,dawno temu miałem Momentum ale Nature Themes bardziej mi odpowiada , i nie zachęca do rejestracji :)
Kiedyś używałem większej ilości rozszerzeń , teraz staram się ograniczać :)
Często używam wbudowanego notatnika ,każda przeglądarka powinna mieć taki drobiazg ,oczywiście można coś doinstalować ... jeśli muszę coś więcej skrobnąć to OneNote załatwia sprawę ,albo dokumenty Google :P
Używam też webowych usług żeby nie instalować zbędnych programików ,podam kilka linków

https://www.onlinevideoconverter.com/pl
http://pobieramy.top
https://9xbuddy.com
https://www.online-convert.com
https://123apps.com/pl/
https://pixlr.com
http://www.photoshop.com/tools?wf=editor
http://www.sumopaint.com/home/
https://www.rollapp.com/apps

juta   18 #575 04.09.2017 07:52

@Zero Ghost: Jak działa u Ciebie płynne przewijanie ? U mnie troszkę tnie przy przewijaniu, czy to z akceleracją czy bez, dlatego wyłączyłem. Poza tym wszystko gra.

Zero Ghost   15 #574 03.09.2017 16:27

@Gibonss (niezalogowany): "Taka niby konfigurowalna a nie można zrobić podstawowej edycji zakładek, czyli np favikony luzem bez nazwy, a obok foldery zakładek z nazwą"

Klik na Menu "V" w lewym górnym rogu , Narzędzia ,klik na Zakładki ,klik ppm na wybranej zakładce i edytujesz ,możesz zostawić same "favicony" ,nie ma problemu.

juta   18 #573 03.09.2017 13:13

@Zero Ghost: Sprawdziłem sobie Vivaldiego (głównie dzięki Tobie) i śmiga dobrze. Start na Linuksie jest o wiele szybszy niż jak testowałem go na Win7. Na razie zostaje :)

  #572 03.09.2017 12:17

Czy Vivaldi posiada opcję włączenia VPN ? Opera którą użytkuję w pracy posiada. A Vivaldi ? Proszę o odpowiedź :)

  #571 30.08.2017 22:34

Taka niby konfigurowalna a nie można zrobić podstawowej edycji zakładek, czyli np favikony luzem bez nazwy, a obok foldery zakładek z nazwą

  #570 27.08.2017 12:59

@Inventer89: Tia, pod warunkiem, że się zamrozi...

Zero Ghost   15 #569 26.08.2017 16:22

@BOLO1990: Popieram ,korzystałem z wielu przeglądarek i Vivaldi najbardziej mi leży ,na jednym kompie robi już za domyślną na drugim domyślną jest Opera.
Podoba mi się rozwój tej przeglądarki ,wszystko idzie we właściwym kierunku.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.