Vivaldi Vivaldi 3.7.2218.52

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
​Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Vivaldi to zupełnie nowa przeglądarka internetowa, stworzona przez jednego z byłych szefów Opery. Program ten kierowany jest do zaawansowanych i wymagających użytkowników.

Choć Vivaldi jest produktem nowym i dopiero się rozwija, już znajdziemy w nim funkcje, których konkurencja nie ma i raczej mieć nie będzie. Można w niej skorzystać z gestów myszy, notatek, menedżera zakładek, menedżera pobierania, menedżera procesów oraz paska bocznego, w którym można umieścić swoją ulubioną stronę i skrótów.

W Vivaldim można przeglądać strony w kartach i skorzystać z historii ostatnio zamkniętych kart, stosów kart z kafelkowym podglądem oraz możliwości oznaczania kart kolorami. Na kartach pojawiać się będą symbole informujące o ładowaniu stron w tle, niewyświetlonych stronach oraz wskaźniki postępu ładowania. Strony można także zachowywać w przypiętych kartach.

5 marca pojawił się pasek zakładek, ładowanie obrazków na żądanie oraz nawigacja „przestrzenna”. Vivaldi może uruchamiać wtyczki i ładować obrazy na żądanie, importować osobiste dane z innych programów, powiększać elementy interfejsu i pracować na ekranach HiDPI.

Mamy także możliwość odtwarzania materiałów HTML5 zakodowanych przez H.264, pełną obsługę rozszerzeń i określania lokalizacji użytkownika, płynne przewijanie oraz okno przeglądania prywatnego.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

dużo opcji out of box
interfejs chodzi wolniej niż u konkurencji
ocena użytkownika
24.10.2020 17:36 • Recenzja do wersji 3.4.2066.86

Przeglądarka dla fanów personalizacji. Można dostosować niemal każdy aspekt przeglądarki pod swoje upodobania. Począwszy od kolorystyki, położenia kart, kolejności menu, itp.

Ma sporo wbudowanych funkcji: notatki, panele www, zrzuty ekranu, akcje strony (np. zmiana koloru, sepia, itp.). Do tego kilka drobiazgów, jak np. zegar z przypominajką/odliczaniem, gierka, czy speed dial. Ten ostatni jest chyba jednym z lepszych dostępnych w przeglądarkach.

Co jednak zasługuje na uwagę, to sposób synchronizacji. Mianowicie oprócz zwykłego hasła do konta jest jeszcze drugie - do jego zawartości. Dzięki temu dane są szyfrowane przed ich wysłaniem na konto i na nim są przechowywane w zaszyfrowanej formie. Minus jest taki, że jak zapomnisz tego hasła to stracisz dostęp do danych (ale nie do konta).

Przeglądarka ma wbudowanego adblocka - działa całkiem sprawnie. Korzysta z popularnych list. Można też dodać swoje. Ale to raczej wersja podstawowa, dla osób, które chcą oglądać mniej reklam, ale nie chcą się bawić w konfigurację.

I jest też wersja na androida. Oczywiście synchronizuje się z wersją na PC. I ma kilka fajnych funkcji wbudowanych, np. ciemny widok stron, karty (góra, dół przeglądarki), wbudowany adblock, itp.

Vivaldi obsługuje rozszerzenia ze sklepu Google, więc przesiadka nie będzie bolesna dla osób, które korzystają z Chrome.

Jeżeli chodzi o wydajność, to ma porównywalną z Chrome (w realnym odbiorze). Wersja 32 bitowa jest wyraźnie mniej ramożerna niż 64 bit (Vivaldi, Chrome).

Moją ulubioną funkcją są szybkie polecenia. Wszystko w jednym miejscu, począwszy od wyszukiwania, poprzez dodawanie notatek, a na różnych działaniach przeglądarki skończywszy. Wystarczy wcisnąć F2 i napisać co się chce zrobić. Na początku wydaje się to nieco dziwne, ale po przyzwyczajeniu się trudno się bez tego obyć.

Inne opcje wbudowane: hibernacja kart, grupowanie kart (w stosy), odświeżanie kart po określonym czasie, podział widoku (dwie strony obok siebie), widok czytnika (uproszczony widok strony), gesty myszy, i skróty - niemal do wszystkiego można dopisać skrót klawiszowy, co docenią ci, którzy muszą często wykonywać powtarzające się operacje.

Polecam do przetestowania, ale nie takiego pobieżnego, ale nieco dłuższego - tak, aby sprawdzić jak to wszystko działa. Sądzę, że wielu z Was zostanie po testach przy tej przeglądarce.

Jest superszybka. Ma duzo niespotykanych funkcji w podstawowym wyposażeniu. Mogę ustawiać ją tak jak mi się podoba. Śmiało może służyć dla programisty
brak
ocena użytkownika
11.07.2018 17:20 • Recenzja do wersji 1.15.1147.52

Przeglądarka jest bardzo łatwa w obsłudze i szybka. Posiada wiele funkcji takich, które nie posiadają inne przeglądarki. Jeśli ktoś sądzi, że wolno się uruchamia, jest w błędzie. Po zainstalowaniu najnowszej wersji, uruchamia się tak jak gogle chrome. Bardzo często się aktualizuje. Na niektórych komputerach ukazała się już wersja 1.16... Warto z niej korzystać. Mając w przeglądarce notatnik, konto e-mail, obsługę kamerki, powiększanie i pomniejszanie obrazu jak w programach graficznych oraz wiele, wiele innych rzeczy w podstawowym wyposażeniu programu, jestem dosłownie zaskoczony.
Jeśli ktoś ma zamiar narzekać na LastPass, to niech dodatek zainstaluje w ten sposób:
1/ Niech się uda na strone http://lastpass.com
2/ Niech wybierze dodatek dla chrome
3/ Po zaakceptowaniu dodatku, ukaże się karta ze strzałką w prawy górny róg, co oznacza, że ten dodatek bez czekania się zainstalował
Po jakichkolwiek czyszczeniach nic nie znika z tej przeglądarki.

Polecam tę przeglądarkę dla wszystkich osób, którzy nie wierzą w jej możliwości, a potem się przekonają, że inni mówią nieprawdę.