WindowsSerwery i narzędzia dla specjalistów ITNarzędzia administracyjne (dla specjalistów IT)NSClient++

NSClient++0.4.3.143

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

NSClient++ (znany też jako NSCP lub NSC++) to najpopularniejszy klient umożliwiający podłączenie stacji roboczej bądź serwera Windows do systemu monitorującego usługi i infrastrukturę — Nagios.

Klient integruje się z systemem w postaci standardowej usługi systemowej. Główny komponent programu oferuje tylko minimalną funkcjonalność za pośrednictwem poleceń check_nt — umożliwia między innymi odpytywanie podstawowych informacji takich jak na przykład obciążenie procesora, uptime systemu czy wolne miejsce na dyskach twardych. Pełnia możliwości ujawnia się dopiero gdy załadujemy dostarczane wraz z klientem moduły dodatkowe. Domyślnie obsługiwanych jest szereg pluginów Check. Jednym z najważniejszych komponentów jest jednak moduł NRPE, który pozwala podpiąć pod NSClient++ praktycznie dowolny skrypt CMD, VBS, a nawet PowerShell. Sprawia to, że do Nagiosa za pośrednictwem usługi NSClient++ możemy zwracać wszystkie dane, jakie są nam aktualnie niezbędne, posiłkując się skryptami wykorzystującymi narzędzia firm trzecich. Możliwe jest także pisanie własnych natywnych pluginów w C/C++.

Całość konfiguracji odbywa się w plikach konfiguracyjnych o dość przejrzystej strukturze. NSClient++ posiada również moduł prezentujący stan usługi w zasobniku systemowym, ale na 64-bitowych systemach nie zawsze działa on poprawnie. Nie jest jednak on w ogóle wymagany do pracy klienta. Instalator w formie paczki MSI pozwala wygodnie wdrożyć usługę na wielu komputerach za pośrednictwem Group Policy. Na stronie projektu można też pobrać wersję ZIP.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
5.01 ocena
Twoja ocena
Liczba pobrań1 683
Data aktualizacji15 paź 2015
Rozmiar pliku25.35 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)