NSClient++0.4.3.143

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

NSClient++ (znany też jako NSCP lub NSC++) to najpopularniejszy klient umożliwiający podłączenie stacji roboczej bądź serwera Windows do systemu monitorującego usługi i infrastrukturę — Nagios.

Klient integruje się z systemem w postaci standardowej usługi systemowej. Główny komponent programu oferuje tylko minimalną funkcjonalność za pośrednictwem poleceń check_nt — umożliwia między innymi odpytywanie podstawowych informacji takich jak na przykład obciążenie procesora, uptime systemu czy wolne miejsce na dyskach twardych. Pełnia możliwości ujawnia się dopiero gdy załadujemy dostarczane wraz z klientem moduły dodatkowe. Domyślnie obsługiwanych jest szereg pluginów Check. Jednym z najważniejszych komponentów jest jednak moduł NRPE, który pozwala podpiąć pod NSClient++ praktycznie dowolny skrypt CMD, VBS, a nawet PowerShell. Sprawia to, że do Nagiosa za pośrednictwem usługi NSClient++ możemy zwracać wszystkie dane, jakie są nam aktualnie niezbędne, posiłkując się skryptami wykorzystującymi narzędzia firm trzecich. Możliwe jest także pisanie własnych natywnych pluginów w C/C++.

Całość konfiguracji odbywa się w plikach konfiguracyjnych o dość przejrzystej strukturze. NSClient++ posiada również moduł prezentujący stan usługi w zasobniku systemowym, ale na 64-bitowych systemach nie zawsze działa on poprawnie. Nie jest jednak on w ogóle wymagany do pracy klienta. Instalator w formie paczki MSI pozwala wygodnie wdrożyć usługę na wielu komputerach za pośrednictwem Group Policy. Na stronie projektu można też pobrać wersję ZIP.

Udostępnij
NSClient++ 0.4.3.143wersja stabilna (32-bit)
NSClient++ 0.4.3.143wersja stabilna (64-bit)
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
5.01 ocena
Twoja ocena:
Liczba pobrań1 647
Data aktualizacji15 paź 2015
Rozmiar pliku25.35 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Komentarze (0)