bEaBCEPV
NTLite ikona

NTLite2.1.0.7862

Pobierz program
przy pomocy Asystenta pobierania
zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

NTLite to niewielkie i bardzo proste w obsłudze narzędzie do zmiany ukrytych ustawień systemów Windows 7, 8 i 10, pozwalające dokonywać zmian na istniejącym środowisku operacyjnym, jak również dostosowywać jego nośnik instalacyjny do indywidualnych preferencji. Dzięki niemu oczyścimy system ze zbędnych komponentów, jak również zintegrujemy z instalatorem składniki, które normalnie musielibyśmy zainstalować ręcznie w "czystym" Windowsie.

bEaBCEPX

Podstawową funkcją programu jest możliwość redukcji rozmiaru obrazu instalacyjnego lub istniejącego już systemu poprzez usuwanie z niego wszelakich niepotrzebnych składników. Przy jej użyciu pozbędziemy się wszystkich zbędnych akcesoriów (m.in. edytor Paint, WordPad, wygaszacze ekranu), sterowników urządzeń wielu producentów, pakietów językowych, różnego typu mechanizmów do obsługi multimediów i sieci, usług systemowych, a także narzędzi odpowiedzialnych za tworzenie kopii zapasowych, ochrony antywirusowej, raportowania błędów itp. Operacja usuwania poszczególnych elementów systemu ogranicza się do odznaczenia odpowiednich pozycji na liście w głównym oknie narzędzia.

NTLite wyposażony został także w funkcje integracji z instalatorem systemu komponentów, które domyślnie nie są oferowane, a mogą zostać zainstalowane automatycznie podczas instalacji Windowsa. Mowa o usługach systemowych, aktualizacjach Windows oraz sterownikach urządzeń. Opcja ta pozwala zaoszczędzić wiele cennego czasu, który poświęcić musielibyśmy na ręczną instalację wspomnianych składników tuż po instalacji systemu ze standardowego nośnika instalacyjnego.

Oprogramowanie charakteryzuje się prostym i intuicyjnym interfejsem graficznym, w którym poszczególne funkcje uporządkowane zostały na specjalnych zakładkach. Jego obsługa (chociaż nie zalecana amatorom) nie powinna przysporzyć żadnych problemów nawet mniej doświadczonym użytkownikom.

Zaproponuj zmiany w opisie
Zgłoś aktualizację programu
Udostępnij
Linki do programu
bez Asystenta pobierania
NTLite 2.1.0.7862wersja stabilna (32-bit)
NTLite 2.1.0.7862wersja stabilna (64-bit)
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
3.814 ocen
ProducentDino Nuhagic
Liczba pobrań11 827
Data aktualizacji28 kwi 2021
Rozmiar pliku11.37 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych
NTLite ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bEaBCEQC
bEaBCEQT