WindowsMultimediaTworzenie i edycja filmówNUKE
NUKE ikona

NUKE10.0v2

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

NUKE to jedno z najlepszych narzędzi przeznaczonych do postprodukcji filmów. Aplikacja była wykorzystana m. in. do tworzenia takich filmów jak Avatar, Mr. Nobody, The Curious Case of Benjamin Button, King Kong, Jumper, I Robot, Resident Evil: Extinction, Tron: Legacy, Alice in Wonderland czy Rise of the Planet of the Apes.

NUKE to idealne narzędzie do kompozycji oferujące szereg narzędzi usprawniających proces tworzenia finalnych efektów w materiałach wideo. Program stosowany jest przede wszystkim do łączenia ujęć nagrywanych w tradycyjny sposób przy wykorzystaniu kamery z tymi przygotowywanymi przez artystów CG (computer graphics) w oprogramowaniu do modelowania 3D.

Praca z programem odbywa się w oparciu o tzw. węzły, które pozwalają w szybki i logiczny sposób łączyć ze sobą różne efekty. Użytkownik ma pełna kontrolę nad hierarchią stosowanych efektów i bez problemów może tworzyć alternatywne gałęzie grafu. Takie rozwiązanie jest niezwykle przydatne gdy chcemy pchnąć projekt w innym kierunku niż pierwotnie zakładaliśmy bez utraty dotychczasowych ustawień wtyczek.

Wśród nodów oferowanych przez program znajdziemy m. in. wtyczki odpowiedzialne za usuwanie greenscreena (w tym narzędzie Keylight), generowanie cząsteczek, naprawianie zniekształceń obiektywu, dodawanie lamp do kompozycji, śledzenie ruchów kamery, analizowanie perspektywy ujęcia, zaawansowany color grading, naprawianie ujęć stereoskopowych, tworzenie realistycznych efektów lens flares i znacznie więcej. Wszystkie wprowadzenie efekty w aplikacji NUKE generowane są w czasie rzeczywistym, a efekt końcowy możemy zobaczyć w oknie podglądu.

Uwaga!

Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
4.04 oceny
Twoja ocena
ProducentThe Foundry
Liczba pobrań41 855
Data aktualizacji22 cze 2016
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych
NUKE ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)