NVIDIA przypisuje promocyjne kody na gry do kart graficznych, koniec z odsprzedażą

NVIDIA przypisuje promocyjne kody na gry do kart graficznych, koniec z odsprzedażą02.02.2017 19:20
NVIDIA przypisuje promocyjne kody na gry do kart graficznych, koniec z odsprzedażą

NVIDIA i AMD by zachęcić graczy do wyboru swojej karty graficznej, często dodają darmowe gry. Identycznie było w przypadku nowych kart GeForce GTX 1070 i 1080. Jeśli myślicie, że będziecie mogli sprzedać kupony na promocyjne gry, to jesteście w błędzie. Zieloni zmieniają politykę i by móc zrealizować darmowy kod na wybrany tytuł, będziemy musieli posiadać kupioną kartę graficzną.

Do tej pory, w przypadku kart Nvidii, otrzymywaliśmy kod, który mogliśmy zrealizować na wyznaczonej platformie – Steam, Uplay, Orgin lub Microsoft Store. Takie kody, dodawane za darmo do kart graficznych, często potem lądowały na aukcjach lub były dawane komuś w prezencie.

W ramach trwającej właśnie promocji, po zakupie karty GeForce GTX 1070 lub 1080, dostaniemy jedną z dwóch gier – Graj jako zaprawiony w boju wojownik w grze For Honor lub spróbuj przedostać się za linię wroga i rozbić kartel w tytule Ghost Recon: Wildlands.. Zanim jednak zaczniecie planować biznes, którego celem będzie sprzedaż darmowego kodu, to powinniście zapoznać się z nowym regulaminem.

350194620564858817

Po pierwsze, do realizacji kodu niezbędne jest oprogramowanie GeForce Experience. Po drugie, zakupiona nowa karta graficzna musi być zainstalowana w komputerze. Po trzecie, musimy się upewnić, że posiadamy nową wersję oprogramowania oraz sterownika. Jeśli spełnimy wszystkie te warunki, to gra zostanie przypisana do naszego konta NVIDIA. Nie wiemy jeszcze, czy sprawdzany jest numer seryjny karty graficznej czy wyłącznie musimy posiadać odpowiedni model karty.

NVIDIA wprowadzone zmiany tłumaczy tym, że gry przypisywane są do konkretnej karty graficznej i przeznaczone są do użytku przez jej nabywcę. W związku z tym, nowe wymagania mają pomóc firmie w upewnieniu się, że kupon jest realizowany przez nabywcę promocyjnego zestawu. Oczywiści chodzi o wyeliminowanie odsprzedaży kodów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)