AndroidNarzędziaNarzędzia dla administratorów i programistówOctoDroid
OctoDroid ikona

OctoDroid4.6.10

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

OctoDroid to program, który jest mobilnym klientem serwisu internetowego przeznaczonego dla projektów programistycznych – Github. Serwis ten wykorzystuje system kontroli wersji git, który jest niezwykle popularny w świecie Androida i jest wykorzystywany nawet przez Google przy publikacji źródeł systemu z sympatycznym robotem.

Aplikacja pozwala na przegląd tak zwanych commitów, które zawierają listę wszelkich zmian w kodzie źródłowym wprowadzanych przez programistów. Dzięki niej w szybki sposób można nie tylko sprawdzić, co zostało zmienione, ale też na bieżąco śledzić te zmiany w wybranych repozytoriach lub podążać za swoim ulubionym programistą.

OctoDroid oferuje trzy motywy kolorystyczne: ciemny, jasny i połączony motyw jasno-ciemny. Z poziomu aplikacji można dzielić się znaleziskami przez największe portale społecznościowe, lub wysłać pliki do chmury, pocztą lub przez Bluetooth. Ponadto możliwe jest wyszukiwanie najpopularniejszych repozytoriów, które są obserwowane przez rzesze użytkowników, przeglądanie bloga twórców Githuba oraz komentowanie tak zwanych pull requestów, które mają za zadanie dodać nowy kod do istniejącego już źródła.

Do działania wymagane jest konto w serwisie github oraz Android w wersji wyższej niż 2.1. Drobnym nieudogodnieniem jest brak polskiej wersji językowej.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentAzwan Adli
Liczba pobrań90
Data aktualizacji10 lut 2023
Rozmiar pliku2.70 MB
System operacyjnyAndroid 4.4 i nowsze
LicencjaBezpłatna
OctoDroid ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)