Od dzisiaj Netflix pozwala zapisywać swoje treści na karcie SD

Strona głównaOd dzisiaj Netflix pozwala zapisywać swoje treści na karcie SD
24.01.2017 23:12
Od dzisiaj Netflix pozwala zapisywać swoje treści na karcie SD
Mariusz Błoński
Mariusz Błoński

Od kilku miesięcy możemy oglądać filmy i programy z oferty Netfliksa nawet wówczas, gdy jesteśmy offline. To jednak nie wszystko. Od dzisiaj serwis streamingowy daje użytkownikom Androida możliwość zapisania treści na karcie SD.

Zapisywanie wygląda podobnie, jak wówczas, gdy chcemy zachować film do oglądania przy braku połączenia z internetem. Teraz jednak pojawiła się opcja „Download Location", dzięki której możemy zapisać go na karcie SD, a nie w pamięci wewnętrznej urządzenia. Innowacje wymusił, oczywiście, rynek. Netflix ma bowiem silną konkurencję w postaci Amazon Prime Instant Video czy Hulu, które również pracują nad możliwością lokalnego zapisania materiałów wideo.

Jeśli korzystamy z Androida, to już w najnowszej wersji aplikacji Netfliksa zobaczymy tam wspomnianą powyżej nową opcję. Nie skorzystają z niej, oczywiście, użytkownicy iPhone'ów oraz iPadów, gdyż urządzenia te nie mają czytników kart SD, zatem w najnowszej wersji aplikacji dla iOS-a poprawiono jedynie błędy.

Co interesujące, sam Netflix nie chwali się nowymi możliwościami swojej aplikacji. W centrum prasowym firmy próżno szukać informacji, która z pewnością ucieszy wielu klientów serwisu, szczególnie tych, którzy planują wyjazd z tabletem na urlop.

Aplikacja Netfliksa znalazła się w naszej bazie oprogramowania, w wersjach na Androida i iOS-a.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)