Odkurzacz 12.5 znów kompatybilny ze starszymi wersjami Windows

Odkurzacz 12.5 znów kompatybilny ze starszymi wersjami Windows

03.01.2011 14:55

Dzisiaj ukazał się Odkurzacz w wersji 12.5, polski program służący do porządkowania zawartości dysków twardych.

Odkurzacz to bezpłatne narzędzie, za pomocą którego możemy czyścić system Windows ze zbędnych plików, zajmujących jedynie przestrzeń dyskową i powodujących spadek wydajności systemu operacyjnego. Odkurzacz rozpoznaje około 5000 zbędnych obiektów tworzonych przez najpopularniejsze oprogramowanie – pliki tymczasowe, kopie zapasowe, raporty, dzienniki zdarzeń, obce pliki językowe, zbędne pliki multimedialne oraz obiekty utworzone przez złośliwe oprogramowanie i pozostałe po odinstalowanych programach. Program umożliwia także porządkowanie zawartości rejestru systemowego i usuwanie zablokowanych plików, a wbudowane monitory informują o poziomie zaśmiecenia dysku i tzw. porzuconych folderach. Zaletą Odkurzacza są aktualizowane bazy sygnatur, które zapewniają wykrywanie nowych "śmieci" na komputerze użytkownika.

W najnowszej wersji programu, jak informuje producent, wprowadzono w sumie 93 poprawki. Została przywrócona kompatybilność ze starszymi wersjami systemu Windows (95, 98, Me, 2000 i NT). Zwiększono też dokładność przeszukiwania folderów. Wcześniej niektóre z katalogów nie były przeszukiwane - na przykład folder zawierający pliki cache przeglądarki Internet Explorer. Naprawiono również informacje o postępie skanowania. Poza tym pojawiła się anglojęzyczna wersja Odkurzacza. Pełna lista zmian dostępna jest na stronach producenta w historii aktualizacji. Twórca Odkurzacza informuje również, że programy antywirusowe Kaspersky podczas uaktualnienia programu mogą wykryć fałszywe zagrożenie - PDM.Worm.P2P.generic. Aby dokonać pełnej aktualizacji, należy pominąć ostrzeżenie antywirusa.

Odkurzacz 12.5 dostępny jest do pobrania w naszym dziale PROGRAMY -> Narzędzia -> Narzędzia dyskowe i plikowe. Uprzedzamy jednak, że aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia systemu, podczas korzystania z tego typu programów powinno zachować się szczególną ostrożność i nie decydować się na usuwanie elementów, których przeznaczenia nie jesteśmy pewni.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)