Odtwarzacz VLC już dostępny w sklepie App Store

Odtwarzacz VLC już dostępny w sklepie App Store

21.09.2010 11:36

Trwają prace nad wprowadzeniem odtwarzacza wideo VLC dla systemu iOS firmy Apple. Na razie program dostępny jest dla iPadów.

Od dzisiaj za darmo aplikację mogą pobrać z App Store użytkownicy tabletów iPad. VLC w wersji dla iOS posiada większość dostępnych na rynku kodeków do odtwarzania wideo. Co więcej, aplikacja pozwala na wyświetlanie klipów wideo nawet gdy są one niekompletne. Dotyczy to na przykład sytuacji, gdy przerwiemy pobieranie filmu z Internetu. Zdaniem serwisu MacRumors VLC dla dla smartfonów iPhone i odtwarzaczy iPod touch dostępny będzie w niedługim czasie. Oficjalnej daty premiery jednak nie podano. Programiści muszą dostosować aplikację do mniejszych ekranów, z jakich korzystają telefony i odtwarzacze muzyki firmy Apple

VLC (skrót od VideoLAN Client) to popularny, bezpłatny odtwarzacz umożliwiający oglądanie filmów i słuchanie muzyki w wielu formatach. Głównym zaletą programu jest odtwarzanie multimediów nadawanych zdalnie (poprzez Internet lub sieć lokalną LAN) za pośrednictwem różnych protokołów dla transmisji strumieniowych. VLC dostępny jest zarówno dla systemu Windows, jak i Mac OS X czy Linuksa. Narzędzie cieszy się popularnością wśród wielu użytkowników, o czym świadczy choćby liczba pobrań z naszego vortalu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)