Office 365 z własną SI do tłumaczenia i plikami na żądanie

Office 365 z własną SI do tłumaczenia i plikami na żądanie

Office 365 z własną SI do tłumaczenia i plikami na żądanie
01.11.2017 10:54

Office 365 zaczyna nowy miesiąc od podsumowania ostatnich aktualizacji. Warto zwrócić uwagę w szczególności na kolejne narzędzia przyspieszające pracę i własną sztuczną inteligencję, zaszytą w Wordzie. Posłuży ona do tłumaczenia tekstów.

Automatyczny tłumacz w Wordzie dorobił się możliwości tłumaczenia wybranych sekcji lub całego dokumentu. Moduł działa w 60 językach, z czego dla 11 dostępna jest sztuczna inteligencja. Zdaniem Microsoftu ma to zapewnić nam doskonałą jakość tłumaczeń i pewność, o ile posługujemy się dwoma z tych wybranych 11 języków. Polskiego niestety nie ma na liście. By korzystać z Tłumacza, trzeba mieć Office Intelligent Services i aktywne połączenie z Internetem.

Ponadto Office 365 wprowadził obsługę narzędzia Tell Me dla osób i dokumentów. Dzięki temu podczas pracy w programach z pakietu można łatwiej znajdować potrzebne informacje, ponownie wykorzystywać slajdy, tabele lub fragmenty tekstu. Na iPadzie z kolei wprowadzone zostały udogodnienia dla uczniów, jak tryb czytania dokumentów, także z syntezatorem mowy (Read Aloud) i ułatwieniami dla osób mających problemy z czytaniem.

Wychodząc naprzeciw potrzebom zespołów pracujących zdalnie, Office 365 wprowadził także pliki z OneDrive'a i SharePointa na żądanie. Możliwość korzystania z plików online lub lokalnie została wprowadzona wraz z Windows 10 Fall Creators Update i jest niezłym sposobem na oszczędzanie miejsca na dysku. Ponadto OneDrive może przetwarzać modele 3D, a Office 365 poprawnie umieści ich wizualizacje w dokumentach i prezentacjach. Wszystko działa bez dodatkowych wtyczek.

Visio Online
Visio Online

W październiku zobaczyliśmy też Visio Online – przeglądarkową wersję popularnego programu Microsoftu do rysowania diagramów, schematów i grafów. Subskrybenci mogą z powodzeniem korzystać z Visio w chmurze. W Outlook.com zaś znalazły się informacje o profilach LinkedIn nadawców poczty, zapowiadane podczas tegorocznego Ignite. Czas poświęcony na pracę można z kolei wizualizować dzięki MyAnalytics, który analizuje wykorzystanie czasu przez wszystkich członków zespołu i podpowiada, co można zrobić wydajniej.

Opisane zmiany zostały już wprowadzone do Office 365 lub pojawią się tam lada dzień. Do subskrybentów usługi trafią automatycznie. Ponadto z Office'a 365 mogą skorzystać klienci w kolejnych 96 krajach. Usługa jest dostępna na 246 rynkach w 44 językach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)