iOSBiuro i firmaSkanowanie i OCROffice Lens
Office Lens ikona

Office Lens2.77.1

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Office Lens to aplikacja, która ma nam ułatwić skanowanie za pomocą aparatu dokumentów, tablic i innego rodzaju danych. Dzięki odpowiednim trybom zawarte w nich informacje są oddzielane od reszty elementów i podawane w bardziej czytelny sposób.

Office Lens posiada cztery tryby działania: wizytówka,zdjęcie, dokumenty oraz tablica. W zależności od wyboru inaczej podejdzie do przetwarzania informacji. Najciekawiej prezentuje się ostatni z nich. Aplikacja bardzo dobrze radzi sobie nawet ze zdjęcia robionymi pod ostrym kątem, bez problemu wyodrębnia z nich tablicę i zawarte na niej informacje. Natomiast wizytówka nieznacznie rozczarowuje. Nie dodaje kontaktów do naszej książki, a jedynie specjalnie stworzonej sekcji w OneNote.

Zdjęcie materiału możemy domyślnie zapisać w czterech usługach Microsoftu. Wybierając OneNote kopia zeskanowanego dokumentu trafi jako notatka do domyślnie wybranego notesu. W przypadku OneDrive otrzymamy plik .jpg zapisany w chmurze Microsoftu. Najciekawiej prezentuje się jednak opcja wysłania danych do Worda oraz PowerPointa. Takie dane nie będą zwykłym zdjęciem wklejonym w dokument, Office Lens wyodrębni z niego tekst i inne elementy co pozwoli w przypadku Worda od razu przejść do edycji treści.

Aplikacja wspiera również biznesowe konta Office 365 udostępniając dla nich dodatkowe opcje. Pomimo sporej ilości oferowanych narzędzi Office Lens jest aplikacją darmową. Jednak aby w pełni docenić i wykorzystać jej możliwości, należy skorzystać z pozostałych usług Microsoftu.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
5.01 ocena
Twoja ocena
Liczba pobrań318
Data aktualizacji26 wrz 2023
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Office Lens ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)