Oglądaj drugi odcinek dobreprogramy na żywo w piątek o 18:00

Strona głównaOglądaj drugi odcinek dobreprogramy na żywo w piątek o 18:00
15.10.2014 11:56
Oglądaj drugi odcinek dobreprogramy na żywo w piątek o 18:00
Redakcja
Redakcja

Zapraszamy do oglądania drugiego odcinka programu dobreprogramy na żywo – naszej nowej formuły wideo, w której możecie bezpośrednio brać udział za pośrednictwem komunikatora Skype. Transmisja już w najbliższy piątek o godzinie 18:00.

Tydzień temu rozmawialiśmy o Windows 10 i systemach mobilnych. W tym tygodniu niewątpliwie na jedno z najciekawszych wydarzeń zapowiada się jutrzejsza konferencja Apple, podczas której zademonstrowane mają zostać nowe iPady, ale prawdopodobnie także MacBooki Air z Retiną. Czy rzeczywistość tym razem sprosta oczekiwaniom, spróbujemy odpowiedzieć podczas piątkowego programu. Sporym hitem tego tygodnia okazała się także premiera Firefoksa 33, który mocno przyspieszył – dawno już jednak nie dzierży on królewskiego berła przeglądarek, więc przed Mozillą jeszcze sporo do zrobienia. Czy Firefox ma jeszcze w ogóle jakieś szanse powrotu na tron, czy czeka nas już nieodwracalna hegemonia Google (nie tylko w kwestii przeglądarek)? Te i inne tematy planujemy poruszyć podczas piątkowego programu.

Najważniejsze będą oczywiście nie nasze rozmowy w studiu, ale Wasze komentarze i opinie. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w programie poprzez Skype. W trakcie transmisji czekamy na połączenia pod loginem dobreprogramypl. Aby zmaksymalizować szanse dodzwonienia się do programu i dać tę możliwość jak największej liczbie osób, wprowadzimy drobną zmianę: prosimy każdego dzwoniącego o wypowiedź na jeden, wybrany temat lub o zadanie jednego pytania w dyskusji. Przemyślcie więc wcześniej swoje wypowiedzi, a z pewnością program będzie bardziej dynamiczny i atrakcyjny.

Przypominamy też o naszym konkursie, w którym prosiliśmy Was o nagranie 60-sekundowego klipu wideo z Waszą wypowiedzą na temat nowych technologii, komentarza do ostatnich wydarzeń etc. Może to być także screencast. Czekamy na Wasze zgłoszenia, możecie umieścić film na YouTube i podać nam link lub po prostu wysłać plik wideo do redakcji. Najciekawsze nagranie wyemitujemy, a autora nagrodzimy sieciowym serwerem plików (NAS) Synology DS214SE.

Jeszcze raz zatem: piątek, godzina 18:00. Bądźcie z nami! :-)

Jak zadzwonić do programu?

Do wzięcia udziału w programie niezbędna jest podstawowa kamerka i mikrofon, obecnie na wyposażeniu praktycznie wszystkich laptopów. Przede wszystkim potrzebny jest jednak bezpłatny komunikator Skype, który naturalnie można pobrać z naszego portalu. Jeśli jeszcze nie macie konta Skype lub konta Microsoft, należy je zarejestrować po instalacji komunikatora. Polecamy następnie przeprowadzenie testowej rozmowy, na przykład przy pomocy funkcji Echo w samym Skypie.

Po rozpoczęciu programu będziemy przyjmować połączenia pod loginem dobreprogramypl. Realizacja transmisji przez YouTube wiąże się z kilkudziesięciosekundowym opóźnieniem, więc na czas dzwonienia do programu konieczne jest wyciszenie okna z transmisją lub zamknięcie przeglądarki aby uniknąć pogłosu. Obraz z naszych kamer i dźwięk ze studia będzie dostępny bez opóźnień w oknie rozmowy Skype.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)