Oglądaj i przeglądaj więcej – Samsung Max zaoszczędzi sieć w zamian za reklamy

Oglądaj i przeglądaj więcej – Samsung Max zaoszczędzi sieć w zamian za reklamy

Oglądaj i przeglądaj więcej – Samsung Max zaoszczędzi sieć w zamian za reklamy
23.02.2018 15:46

Samsung oficjalnie wprowadził do sklepu Google Play nowąaplikację mobilną Samsung Max, przeznaczoną do jak to określono,„promowania oszczędzania danych mobilnych i zarządzaniaprywatnością w aplikacjach”. Nazwa jakby znajoma, i faktycznie,to jest bezpośredni następca narzędzia OperaMax, porzuconego przez producenta jesienią zeszłego roku.Wejście na adres URL Opery Max w sklepie automatycznie przekierowujena adres Samsunga Max. Użytkownikom Opery Max, którzy wciąż mieliją na swoich smartfonach, sklep Play zaktualizuje ją do nowegonarzędzia Samsunga.

Jednym z głównych atutów Opery Max była możliwośćwykorzystaniajej do oglądania zablokowanych u nas treści z YouTube czy Netfliksa– aplikacja ustanawiała realne połączenie po VPN do serwerówOpery. Tutaj czegoś takiego nie mamy, funkcje oferowane w aplikacjiSamsunga wciąż jednak mają coś do zaoferowania w kwestiibezpieczeństwa, pomogą też zaoszczędzić pakiet ruchu sieciowego.

Obraz

Mechanizm Wi-Fi security ma pomóc przy korzystaniu ze wszystkichotwartych, niezaufanych czy bliżej nieznanych hotspotów, poprzezwłączane za jednym dotknięciem szyfrowanie, blokowanie trackerówi maskowanie DNS. Funkcje te można też włączyć na swoimpołączeniu komórkowym, zwiększając w ten sposób prywatność ibezpieczeństwo korzystania z sieci.

Tryb oszczędzania danych pozwala zaś ograniczyć ruch sieciowydo minimum, poprzez wskazywanie na najbardziej internetożerneaplikacje, inteligentne wyszukiwanie okazji do ograniczeniatransferu, oraz kompresowanie obrazków, zdjęć, stron internetowychi multimediów nie tylko w przeglądarce, ale też w innychaplikachach mobilnych. Dodatkowo użytkownik może zarządzaćzużyciem danych przez określone aplikacje i blokować przesyłaniedanych w tle.

Obraz

Aplikacja jest darmowa, tzn. nie jest – płacimy za niąoglądaniem reklam, aby wesprzeć *potężne usługi bezpiecznegoWi-Fi i ochrony prywatności…*które można włączyć na 12 godzin. Możemy bowiem też włączyć tryb premium, wktórym dostajemy dodatkowe funkcje zarządzania aplikacją inieograniczoną możliwość korzystania z funkcji ochronnych. Ile topremium kosztuje?

Obraz

Ano nic nie kosztuje, opróczpowiększenia powierzchni reklamowej. W trybie premium reklamy sąwyświetlane także na ekranie blokady telefonu, co prawda tylkowtedy, kiedy jest on podłączony do ładowania.

W przyszłości Samsung Maxdomyślnie ma być preinstalowany w niektórych krajach na niektórychsmartfonach z serii Galaxy A i Galaxy J. Pozostali mogą zainstalowaćgo sobie na własną rękę (zapraszamy do naszej bazy oprogramowaniana Androida), chyba że nie będą mogli… z tego co widzieliśmy,aplikacja odmówiła instalacji na Xiaomi Redmi Note 4, deklarującten smartfon niekompatybilnym, z kolei nie miała problemów z zainstalowaniem na androidowym odtwarzaczu multimediów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)