WindowsArchiwumProgramy archiwalneOkozo Desktop

Okozo Desktop3.0.2

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item

Okozo Desktop to interesujący program, pozwalający "ożywić" pulpit w systemach Windows Vista i 7. Z jego pomocą łatwo zmienimy standardowe tło pulpitu na animowaną i interaktywną tapetę.

Wszystkie dostępne w poziomu Okozo Desktop tapety to tak naprawdę animacje wykonane w technologii Flash, wykorzystujące także do działania biblioteki DirectX w wersji 9.0 lub nowszej. W odróżnieniu od pozostałych rozwiązań tego typu, oferowane tapety w większości przypadków poza tym, że są "ruchome" potrafią także reagować na ruchy kursora oraz kliknięcia myszką.

Wśród oferowanych przez program tapet znajdziemy zestaw kilkunastu animacji pogrupowanych w kategorie. Udostępnione zostały prostsze i oferujące mniejszą ilość wodotrysków, np. poruszające się po niebie chmury, różnego rodzaju zegary analogowe i cyfrowe, abstrakcyjne animacje, ale również bardziej rozbudowane, potrafiące reagować na polecenia wydawane przez użytkownika za pośrednictwem myszki. Znajdziemy wśród nich m.in. poruszające się za kursorem zwierzęta i proste postacie. Na szczególną uwagę zasługuje jednak tapeta z chomikiem, którego możemy karmić itp.

Okozo Desktop po zainstalowaniu nie oferuje żadnych tapet. Interesujące nas animacje musimy pobrać i zainstalować w programie ręcznie. Ich liczba ogranicza się zaledwie do kilkunastu, a wszystko to za sprawą tego, iż każda animacja przed udostępnieniem musi zostać przez twórców zoptymalizowana. Program nie obsługuje standardowych animacji flashowych w formacie SWF, jednak każdy z użytkowników może przesłać je do przetworzenia do formatu kompatybilnego z aplikacją. Przez wielu tego typu rozwiązanie jest wadą programu, zwrócić jednak należy uwagę, iż dzięki takiemu działaniu Okozo Desktop zużywa znikome partie zasobów systemowych, co jest rzadko spotykane w konkurencyjnych aplikacjach tego typu.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
3.813 ocen
Twoja ocena
ProducentOkozo.com
Liczba pobrań12 655
Data aktualizacji17 kwi 2013
Rozmiar pliku0.72 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)