OLED: LG pracuje nad 83-calowym gigantem. Ma ukazać się już w 2021

OLED: LG pracuje nad 83-calowym gigantem. Ma ukazać się już w 2021

fot. dobreprogramy.pl/Jakub Krawczyński
fot. dobreprogramy.pl/Jakub Krawczyński
21.12.2020 11:53

LG Display ma wprowadzić nowe ekrany OLED w rozmiarze 83 cali w 2021 roku. Najnowsze doniesienia wskazują również na to, że nadchodzące OLED-y będą również jaśniejsze.

W chwili obecnej telewizory OLED dostępne są w wariantach 48-, 55-, 65-, 77- i 88-calowych. Te ostatnie zarezerwowane są dla modeli 8K. Wersje 48-calowe weszły do sprzedaży natomiast od 2020 r. (produkuje je LG oraz Sony). Tymczasem wychodzi na to, że od 2021 LG Display wprowadzi także 83-calowe OLED-y. Taką informację podaje francuski portal AVCesar.

Większość rynku telewizorów OLED używa matryc produkowanych właśnie przez LG Display. A to oznacza, że Panasonic, Sony, Philips oraz inni producenci także mogliby z nich skorzystać.

Z doniesień AVCesar wynika, że LG Display pracuje nad panelami OLED o wysokiej jasności, wynoszącej maksymalnie nawet około 1000 cd/m2. Ekrany OLED do tej pory nie uchodziły za najjaśniejsze na rynku, choć ich inne atuty i tak rekompensowały ten fakt aż nadto. To jednak spora szansa, aby dojść do poziomu znanego z najwyższej półki LCD/QLED.

Według opisu AVCesar, ta nowa matryca OLED o wysokiej jasności ma być podobnym rozwiązaniem co specjalnie modyfikowane panele Panasonic we flagowych modelach z 2020 roku.

Serwis Flatpanels wskazuje jednak na inne rozwiązanie - nowy składnik w kompozycji organicznych diod OLED, który pozwala uzyskać o 20 proc. wyższą jasność.

Jeśli LG będzie miało coś do powiedzenia na ten temat oficjalnie, dowiemy się o tym już w styczniu 2021 na wirtualnej odsłonie targów CES.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)