OneDrive: idą duże zmiany. Będzie wygodniej, ładniej i bezpieczniej

OneDrive: idą duże zmiany. Będzie wygodniej, ładniej i bezpieczniej

OneDrive, fot. Microsoft
OneDrive, fot. Microsoft
02.07.2020 15:11

Aplikacja OneDrive (tak na Windows 10, jak i urządzenia mobilne) oraz jej wersja internetowa otrzymają wkrótce szereg zmian. Dotyczą one zarówno wersji konsumenckiej, jak i biznesowej.

Będziemy mogli dzielić się plikami jeszcze sprawniej, jak również zadbamy bardziej o bezpieczeństwo i otrzymamy przy okazji nowe opcje wizualne.

fot. Microsoft
fot. Microsoft

Jeśli chodzi o konsumencką wersję OneDrive, przede wszystkim zyskamy możliwość dzielenia się plikiem bądź plikami nie tylko z jedną osobą, ale ze zdefiniowanymi grupami osób. Do tej pory jeśli chcieliśmy coś udostępnić, odbiorców musieliśmy dodawać osobno.

Ponadto OneDrive w wersji internetowej zyska motyw ciemny, który jest już dostępny na urządzeniach mobilnych. Co więcej, Microsoft wprowadza możliwość szyfrowania plików, a także zintegrowany skaner wirusów i możliwość monitorowania podejrzanej aktywności.

Firma z Redmond wprowadzi także panel zarządzania plikami (także w wersji biznesowej, z m.in. panelem błędów wewnątrz organizacji), który pokazuje wszystkie aktywności i komentarze dokonane na danych plikach w jednym miejscu.

Jeśli natomiast chodzi o klientów biznesowych używających OneDrive for Business, otrzymają oni możliwość łatwego przypinania współdzielonych w organizacji folderów do swojego profilu OneDrive.

Do tych współdzielonych folderów zaliczają się także treści z Microsoft Teams i SharePoint. OneDrive uzyska także dodatkową integrację z Teamsami, przez co generowanie i wysyłanie innym linków powinno być znacznie szybsze.

tryb ciemny w OneDrive, fot. Microsoft
tryb ciemny w OneDrive, fot. Microsoft

Microsoft zapowiedział również, że OneDrive for Business ma obsługiwać synchronizację metadanych. Oprócz tego przy przerzucaniu plików z jednego miejsca w drugie, zachowają się jego wszystkie atrybuty i uprawnienia.

Osoby korzystające z OneDrive for Business uzyskają ponadto zwiększony maksymalny limit przesyłanego pliku, z 15 do 100 GB (działa również w SharePoint) oraz powiadomienia dotyczące komentarzy. Oprócz tego pojawi się także specjalny pasek adresu pozwalający nie tylko na sprawne wyszukiwanie, ale i na udostępnianie treści z tego poziomu.

[frame]OneDrive na Windowsa, Androida i inne platformy jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.[/frame]

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)