r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

OneDrive

Strona główna Android Akcesoria Przechowywanie w chmurze

Dzięki aplikacji OneDrive użytkownik otrzymuje dostęp do danych zgromadzonych w chmurze Microsoftu. Może nie tylko pobierać, ale również dodawać nowe pliki, a także zarządzać starymi.

Galeria programu

Do poprawnego działania usługi potrzebujemy konta w domenie Microsoftu. Outlook, MSN, Live, Hotmail, było tego sporo, każde z nich pozwala nam na dostęp do internetowego dysku. Obecnie użytkownicy otrzymują za darmo 7 GB na swoje pliki. Dzięki aplikacji mobilnej i skorzystaniu z opcji automatycznej synchronizacji zdjęć, pojemność zwiększa się o kolejne 3 GB.

Interfejs utrzymano w stylistyce pozostałych usług Microsoftu. Jest prosty i przejrzysty, a my mamy możliwość zmiany tego w jakiej formie będą wyświetlane pliki (listy, bądź kafelków). Poza standardowymi operacjami takimi jak wspomniane wysyłanie i pobieranie plików, OneDrive pozwala na udostępnianie i zarządzanie już udostępnionymi zasobami.

W przypadku posiadania aplikacji Office bądź też OneNote, otwieranie plików w odpowiednim formacie zostanie z nimi powiązane. Aplikacja dostępna jest za darmo.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nowość w Office 365: dostęp do historii zmian także dla darmowego OneDrive'a

1
OPROGRAMOWANIE 25.01.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

W zespołowej pracy nad dokumentami nie sposób przecenić możliwości przeglądani historii zmian wprowadzanych przez konkretnych użytkowników. Dotąd jednak w pakiecie Office 365 funkcja ta była limitowana do użytkowników SharePointa i subskrybentów usługi One Drive for Business. W tej kwestii właśnie nastąpiły korzystane zmiany. Microsoft ogłosił zmiany w polityce dostępu do historii edycji. Odtąd korzystać z niej mogą wszyscy subskrybenci Office’a 365 także na darmowym koncie OneDrive. Panel aktywności jest bowiem aktywny także w przypadku plików przechowywanych na darmowej wersji schowka…

OneDrive na Androida automatycznie usunie zsynchronizowane zdjęcia i filmy

10
OPROGRAMOWANIE 20.01.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

Wygląda na to, że Microsoft intensywnie pracuje nad mechanizmami automatycznego porządkowania plików i usuwania tych zbędnych. Od kompilacji 15014 możliwości takie oferuje Windows 10, a wkrótce pojawi się ona także w usłudze OneDrive. Na razie Microsoft poinformował o dostępności automatycznego porządkowania plików w wersji beta OneDrive’a przeznaczonej na Androida. Dołączyć do testów można dzięki członkostwu w grupie OneDrive Preview for Android w serwisie Google+. Ponadto, aby funkcje porządkowania zostały włączone, konieczne jest przechowywanie na pamięci urządzenia co najmniej 1 GB…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Emigrant Sebastian   9 #1 24.12.2014 00:58

"Do poprawnego działania usługi potrzebujemy konta w domenie Microsoftu" - nie jest to prawdą. Do poprawnego działania jest potrzebne konto w systemie Microsoft. Moim loginem jest adres email w mojej prywatnej domenie ...-studio.net i wszystko działa jak najbardziej poprawnie.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.