OneDrive na Androida automatycznie usunie zsynchronizowane zdjęcia i filmy

Strona głównaOneDrive na Androida automatycznie usunie zsynchronizowane zdjęcia i filmy
20.01.2017 14:16
OneDrive na Androida automatycznie usunie zsynchronizowane zdjęcia i filmy

Wygląda na to, że Microsoft intensywnie pracuje nad mechanizmami automatycznego porządkowania plików i usuwania tych zbędnych. Od kompilacji 15014 możliwości takie oferuje Windows 10, a wkrótce pojawi się ona także w usłudze OneDrive.

bEDBCnUB

Na razie Microsoft poinformował o dostępności automatycznego porządkowania plików w wersji beta OneDrive’a przeznaczonej na Androida. Dołączyć do testów można dzięki członkostwu w grupie OneDrive Preview for Android w serwisie Google+. Ponadto, aby funkcje porządkowania zostały włączone, konieczne jest przechowywanie na pamięci urządzenia co najmniej 1 GB plików wideo lub zdjęć.

350193902952933313

Następnie konieczne jest zalogowanie się do OneDrive’a i włączenie automatycznego wysyłania plików. Aplikacja sama rozpozna zdjęcia i filmy, wyśle ja na OneDrive, a następnie wyświetli powiadomienie z propozycją aktywowania funkcji automatycznego zwalniania miejsca.

bEDBCnUD

W praktyce oznacza to, że lokalne oryginały wszystkich przesłanych do OneDrive’a plików zostaną automatycznie usunięte z pamięci urządzenia. Przy włączonej funkcji automatycznej synchronizacji podobnie stanie się z kolejnymi obrazkami i filmami. Aplikację OneDrive na Androida znaleźć można w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEDBCnVz