OneNote 2010 z łatwiejszą synchronizacją i dostępem do SkyDrive

Wojciech Kowasz

10.11.2011 10:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft wydał kilka interesujących poprawek do OneNote 2010, wchodzącej w skład pakietu Office 2010 aplikacji do tworzenia i organizacji notatek. Poprawki te wnoszą oczekiwane przez wielu użytkowników funkcje integracji z usługą SkyDrive i usprawniają synchronizację danych.

Po zainstalowaniu poprawek i uruchomieniu OneNote w menu Plik - Otwórz pojawia się opcja pozwalająca otwierać notesy bezpośrednio ze SkyDrive. Jeśli jesteśmy zalogowani, otrzymamy od razu listę naszych notesów i nie trzeba będzie uruchamiać przeglądarki, aby otworzyć je w OneNote. Kolejną zmianą jest zintegrowane okno dialogowe do synchronizacji notesów i, co ważniejsze, rozwiązywania problemów w trakcie tego procesu — zamiast na karcie „Błędy” wszelkie problemy wyświetlane są obok notesu, którego błąd dotyczy. Dodatkowo możliwe jest jednoczesne synchronizowanie za pośrednictwem dwóch różnych Live ID, o ile zainstalowaliśmy Windows Live Sign-in Assistant (część Windows Live Essentials). Poprawiona została także integracja z SharePointem oraz zachowanie aplikacji podczas wprowadzania tekstu odręcznie.

Najprościej otrzymać wspomniane poprawki za pośrednictwem Windows Update (jeśli włączone jest pobieranie aktualizacji również dla innych produktów niż sam system). Alternatywnie można cały pakiet poprawek pobrać ręcznie: są to łatki oznaczone jako KB2553181, KB2553455, KB2553310 oraz KB2553290.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)