bETZPZNN
Onion Browser - Secure & Anonymous Web with Tor ikona

Onion Browser - Secure & Anonymous Web with Tor

Strona głównaiOSKomunikacja/społecznośćPrzeglądarki internetoweOnion Browser - Secure & Anonymous Web with Tor
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Onion Browser to otwarta przeglądarka internetowa, łącząca się z siecią Tor, by zapewnić prywatność przeglądania oraz obejść blokady. Można z niej korzystać by obejść mechanizmy cenzurujące wybrane strony i aby ukryć swój ruch przed osobami postronnymi.

bETZPZNP

Z pozoru przeglądarka nie różni się niczym od tego, co oferuje Safari. Po uruchomieniu umożliwi podanie pomostów i połączenie z siecią Tor, niestety bez możliwości wybrania kraju, w którym ruch „wyjdzie” do Internetu.

Połączenie przez Tor pozwala ukryć adres IP i chroni przed podsłuchiwaniem ruchu przez dostawcę i w niezabezpieczonych sieciach WiFi. Ruch jest maskowany metodami obfs4 i meek. Poza tym przeglądarka daje dostęp do stron .onion, które nie mogłyby znaleźć się w „zwykłym” Internecie z różnych powodów politycznych czy prawnych.

Ruch kierowany przez Tora może być wolniejszy niż VPN czy podobne rozwiązania, gdyż jest szyfrowany po drodze. Strony serwujące wideo często nawiązują tradycyjne połączenie HTTP, co ujawnia adres IP oglądającego. Dlatego Onion Browser nie obsługuje filmów.

Udostępnij
Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena:
ProducentMike Tigas
Liczba pobrań2 972
Data aktualizacji7 cze 2021
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Onion Browser - Secure & Anonymous Web with Tor ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bETZPZNZ
Komentarze (0)
bETZPZOL