bDUsnPSd
ooniprobe ikona

ooniprobe2.11.0

Pobierz program
w oficjalnym sklepie Google Play
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

ooniprobe to aplikacja testująca połączenie sieciowe pod kątem cenzury. Pozwala ona wykryć, czy strony są blokowane, czy ruch jest przechodzi przez programy potencjalnie nadające się do podsłuchiwania ruchu oraz jaki wpływ ma to wszystko na szybkość połączenia.

bDUsnPSf

Dane zebrane przez aplikację zostaną udostępnione na rzecz Open Observatory of Network Interference, gromadzącej dowody na istnienie cenzury i ujawniającej różne przypadki ingerencji w komunikację internetową.

ooniprobe stara się wykryć takie zmiany, jak modyfikacja wpisów DNS, blokady TCP/IP czy przez niewidoczne proxy. W aplikacji został także zaimplementowany Network Diagnostic Test, który stara się zmierzyć wydajność sieci, łącząc się z najbliższymi serwerami mLab. Może to pomóc przy wykrywaniu różnych przekierowań.

Projekt jest otwartoźródłowy. Kod można znaleźć na GitHubie. Wszystkie dane są ogólnodostępne na stronie.

Uwaga!

Korzystanie z ooniprobe może naruszać regulamin dostawcy Internetu lub nawet prawo w niektórych krajach. Możliwe, że dane zebrane przez projekt OONI będą zawierały adres IP lub inne informacje, które mogą pomóc zidentyfikować użytkownika. Korzystanie z aplikacji będzie też widoczne dla innych użytkowników smartfonu czy tabletu, włącznie z pracodawcą czy służbami.

Zaproponuj zmiany w opisie
Zgłoś aktualizację programu
Udostępnij
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Liczba pobrań194
Data aktualizacji13 kwi 2021
System operacyjnyAndroid
LicencjaBezpłatna
ooniprobe ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bDUsnPSK
bDUsnPTb