OpenDNS: Mamy 1% Internetu!

OpenDNS: Mamy 1% Internetu!

23.03.2010 15:39, aktualizacja: 23.03.2010 16:49

Pracownicy firmy OpenDNS oferującej serwery DNS, oświadczyli, że za ich pośrednictwem z Siecią łączy się 1% internautów na całym świecie. To wcale nie tak mało jak może się wydawać na pierwszy rzut oka.

1% internautów to ponad 18 mln osób. Dzisiaj OpenDNS podał, że akurat tyle osób skorzystało jak dotąd z możliwości łączenia się z Internetem za pomocą ich serwerów DNS. Usługa ta pozwala na szybsze wczytywanie stron WWW, a także ochronę przed materiałami pornograficznymi czy zawierającymi nadmierną przemoc (na zasadzie czarnej listy). OpenDNS oferuje swoje usługi zarówno za darmo (OpenDNS Basic), jak i w wersji płatnej (Deluxe i Enterprise). Jak podał szef firmy, David Ulevitch, liczba osób korzystających z OpenDNS podwoiła się w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Jednak w najbliższym czasie firma będzie miała twardy orzech do zgryzienia, bo na rynek niedawno wkroczył potężny konkurent - Google.

Usługa Google Public DNS ruszyła w grudniu zeszłego roku. Firma przekonuje, że jej usługa jest szybsza i bezpieczniejsza od innych serwerów DNS. Szybkość ma zapewnić aktywny prefetching polegający na ciągłym odświeżaniu rekordów w pamięci podręcznej. Więcej na ten temat można przeczytać w osobnym artykule.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)