Opera 10.60 alpha 1 wydana

Opera 10.60 alpha 1 wydana

31.05.2010 16:26

Zespół Opera Software udostępnił pierwszą wersję alpha swojej przeglądarki Opera 10.60. Ma ona być poważnym krokiem w stronę synchronizacji programu dla różnych platform.

Wersja alpha popularnej szczególnie w Polsce przeglądarki ma umożliwić użytkownikom wgląd w przygotowywane przez Operę nowości. Zespół programistów wprowadził poprawki w obsłudze JavaScript, DOM i CSS. Odmieniono również nieco interfejs użytkownika. Poprawki dotyczą Speed Diala, przycisk Opery został wzbogacony o opis (Menu), zastąpiono też miniaturki w wewnętrznych kartach ikonami. Ma to poprawić ich czytelność. W systemie Windows 7 usunięto podgląd z poziomu pasku zadań ze względu na opinie nadsyłane przez użytkowników. Oczywiście funkcję można samodzielnie przywrócić w panelu preferencji. W wersji dla systemu Mac OS X usunięto większość elementów interfejsu programistycznego Carbon na korzyść Cocoa. Właściciele komputerów Mac mogą skorzystać z Javy w przeglądarce tylko po zainstalowaniu jej najnowszej aktualizacji. Dostępna jest ona dla wersji 10.5 i 10.6, nie ma natomiast obsługi tego języka w starszych wersjach systemu.

Z pełną listą zmian można zapoznać się na blogu zespołu Opera Software. Programiści przestrzegają, że wersja alpha przeglądarki może zawierać wiele błędów i niedoróbek. Opera 10.60 alpha 1 dostępna jest dla systemów Windows, Mac OS X i Linux.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (171)