Opera 11.10 RC z poprawioną obsługą IMAP

Opera 11.10 RC z poprawioną obsługą IMAP

07.04.2011 12:10, aktualizacja: 07.04.2011 12:59

Opera Software wydała Operę 11.10 RC z ulepszoną obsługą IMAP, a także HTML5 File API.

W najnowszej wersji Opery ochrzczonej przez twórców jako „Barracuda”, znajdziemy kilka nowych funkcji, a także sporo poprawek. Przede wszystkim ulepszono obsługę protokołu pocztowego IMAP, co powinno ucieszyć użytkowników klienta e-mail Opera Mail dostępnego w ramach przeglądarki. W Operze 11.10 RC wprowadzono obsługę specjalnych folderów takich jak materiały do wysłania, spam czy kosz na śmieci. Przeglądarka powinna też lepiej współpracować z Gmailem.

Kolejna istotna zmiana to częściowa obsługa HTML5 File API. Narzędzie to pozwoli w przyszłości na lepszą obsługę aplikacji webowych takich jak na przykład Gmail. Powrócono też do implementacji protokołu SOCKS. Pracownicy Opery informują, że na razie funkcja ta nie jest jeszcze w pełni gotowa. Poprawki wprowadzone w wersji 11.10 RC objęły między innymi Speed Dial, zużycie baterii w laptopach czy obsługę komend głosowych. Jak podaje Opera Software wersje językowe (poza wydaniem angielskim) mogą nie być aktualne - zostanie to zmienione w finalnym wydaniu.

Na koniec ciekawostka, która ucieszy zapewne użytkowników mobilnej wersji przeglądarki - Opery Mini. Jak podał producent, z aplikacji korzysta miesięcznie już ponad 100 mln osób. W marcu każdego odwiedzili oni średnio 2 mld stron.

Operę 11.10 RC można pobrać z naszego portalu. Przeglądarka dostępna jest dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (107)