Opera 11.50 „Swordfish” z rozszerzeniami dla Speed Diala

Opera 11.50 „Swordfish” z rozszerzeniami dla Speed Diala

28.06.2011 09:28

Ukazała się stabilna wersja przeglądarki Opera 11.50. Wśród nowości pojawiły się rozszerzenia dla Speed Diala i synchronizacja haseł.

Finalna wersja Opery 11.50 „Swordfish” została wydana miesiąc po ukazaniu się bety programu. Najważniejsze zmiany, jakie wprowadził producent, to rozszerzenia dla Speed Diala, ułatwiające szybki dostęp do ulubionych stron internetowych, usług (pogoda, wiadomości) czy funkcji (Read it Later, Webdoc). Kolejna ważna nowość to synchronizacja haseł, która powinna przypaść do gustu osobom korzystającym z Opery z poziomu różnych urządzeń. Zespół Opera Software zapewnia, że synchronizacja jest bezpieczna i żadne z haseł nie dostaną się w niepowołane ręce.

W wersji 11.50 odświeżono nieco interfejs (jest bardziej przejrzysty), przyśpieszono również pracę programu. Najnowsza wersja o 10-15% szybciej renderuje grafiki SVG w porównaniu z wcześniejszym wydaniem. Zmiany objęły również wczytywanie arkusze stylów CSS. Deweloperzy powinni być zadowoleni natomiast z wprowadzenia szerszej obsługi HTML5 (historia sesji i nawigacji, W3C File API).

Najnowszą stabilną wersję Opery można pobrać z naszego portalu. Dostępna jest ona dla systemów Windows, Linux oraz Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (155)