Opera 38 dostępna – tryb oszczędzania energii już w wersji stabilnej

Opera 38 dostępna – tryb oszczędzania energii już w wersji stabilnej

08.06.2016 11:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po licznych i ważnych nowościach, jakie trafiły w ostatnim czasie do Opery, przyszedł czas na kolejne. W połowie maja do deweloperskiej wersji przeglądarki trafiła kolejna funkcja, która sprawia, że przeglądarka znana gdzieniegdzie jako Ōupéng jeszcze bardziej wyróżnia się na tle konkurencji. Dziś oszczędzanie energii, bo o nim mowa, trafiło do wersji stabilnej programu.

Obraz

Nie jest to oczywiście jedyna nowość w nowej Operze 38, niemniej to ona jest najważniejsza. Warto zwrócić uwagę, że istnieje możliwość, w której po zaktualizowaniu przeglądarki, przycisk umożliwiający oszczędzanie energii nie będzie wyświetlany na pasku. Dzieje się tak, gdy użytkownik wcześniej modyfikował jego układ. Wówczas w ustawieniach przeglądarki wystarczy zaznaczyć opcję Zawsze pokazuj ikonę oszczędzania energii, która znajduje się na samym dole panelu Przeglądarka.

Obraz

Oczywiście po uruchomieniu trybu oszczędzania energii można ją znów ukryć. Opera nie omieszkała przypomnieć o ile nowa funkcja może wydłużyć czas pracy komputera na jednym ładowaniu, o czym przeczytać można w komunikacie o premierze nowej wersji przeglądarki. Według twórców, przy włączonym trybie oszczędzania czas pracy może wydłużyć się o 40%, natomiast jeśli użytkownik zdecyduje się dodatkowo na wykorzystanie blokowania reklam, to zyska aż kolejne 9%.

Obraz

Nowości jest zresztą więcej i dotyczą one także funkcji dodanych niedawno. Na przykład w ustawieniach blokowania reklam możliwe jest już importowanie własnej listy. Ponadto, czego brakowało, dodano łatwy i wygodny dostęp do panelu rozszerzeń z poziomu okna szybkiego wybierania. Najnowszą wersję przeglądarki można już pobrać w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)