Opera 39 – czytnik RSS już w wersji stabilnej i nowości w obsłudze wideo

Opera 39 – czytnik RSS już w wersji stabilnej i nowości w obsłudze wideo

Opera 39 – czytnik RSS już w wersji stabilnej i nowości w obsłudze wideo
02.08.2016 12:15, aktualizacja: 02.08.2016 12:49

Dostępna jest już nowa wersja najprężniej rozwijającej się w ostatnim czasie przeglądarki internetowej, jaką niewątpliwie jest Opera. Do udostępnionej już wersji, oznaczonej numerem 39, trafiło kolejnych kilka funkcji, o których wspominaliśmy, gdy ich pierwsze implementacje pojawiały się w wersjach testowych. W wydaniu stabilnym ich możliwości zostały po części jeszcze bardziej rozszerzone.

Obraz

Zmiany wprowadzono między innymi do możliwości wyświetlania filmów w zewnętrznych pływających oknach, co jest o tyle wygodne, że sprzyja wykonywaniu kilku czynności jednocześnie, bez konieczności biernego patrzenia na strony YouTube'a.

Odtąd za pomocą jednego kliknięcia na przycisk wyświetlany w odtwarzaczu można odczepić ze strony źródłowej także filmy z Vimeo. Ponadto w ujednoliconym oknie można także zatrzymywać odtwarzanie jednym kliknięciem. W Operze 39 funkcję wykorzystywania okien pop-up można także wyłączyć lub dodać wyjątki w panelu Preferencje > Witryny.

Mimo że to nowości w obsłudze odłączanych okien wideo są w nowej wersji najbardziej akcentowane, to wielu ucieszy implementacja w stabilnej wersji innej, opisywanej już przez nas funkcji. Do Opery trafił już bowiem czytnik kanałów RSS.

Obraz

Dostęp do czytnika można uzyskać z poziomu widoku pustej karty, po lewej stronie znajduje się ikona gazety, która przenosi użytkownika do agregatora. Odtąd można go spersonalizować poprzez dodawanie własnych źródeł, które następnie zostaną wyświetlone na przejrzystej liście. Najnowszą wersję Opery można już pobrać z naszej bazy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)