Opera 42 dostępna z kalkulatorem walut i wygodniejszą obsługą czytnika RSS

Opera 42 dostępna z kalkulatorem walut i wygodniejszą obsługą czytnika RSS

Opera 42 dostępna z kalkulatorem walut i wygodniejszą obsługą czytnika RSS
13.12.2016 12:12, aktualizacja: 13.12.2016 15:29

Dostępna jest już nowa wersja przeglądarki internetowej Opera, oznaczona numerem 42. W ciągu ostatnich miesięcy twórcy programu przyzwyczaili nas do systematycznego i całkiem sprawnego zwiększania funkcjonalności i nie rozczarowują także w tej wersji.

Najważniejsze nowości w nowej stabilnej wersji Opery opisywaliśmy już w momencie zaprezentowanie ich w kanale deweloperskim. Pod maską możemy spodziewać się szybszej sekwencji startowej, choć bardziej na poziomie user experience, niż optymalizacji: Opera automatycznie zapamiętuje, które karty użytkownik przeglądał przed zamknięciem przeglądarki jako ostatnie i po ponownym uruchomieniu, załaduje je w pierwszej kolejności.[img=g_--x--_-_77211x20161103161554_0]Najbardziej w oczy rzuca się rzeczywiście przydatny wbudowany kalkulator walut. Wielu użytkowników początkowo negatywnie zareagowało na dymek umożliwiający przeszukanie Google i skopiowanie treści, po zaznaczeniu fragmentu tekstu, choć pomysł sam w sobie jest udany i wymaga po prostu przyzwyczajenia.Charakterystyczny dymek zyskał właśnie nowe możliwości, ale tylko w konkretnych okolicznościach.

Otóż po zaznaczeniu fragmentu zawierającego kwotę i jednostkę walutową, Opera automatycznie przeliczy wartość na walutę określoną w ustawieniach. Wystarczy zatem zaznaczyć cenę przedstawioną w jednej z 32 walut (informacje o kursach dostarcza Europejski Bank Centralny, są aktualizowane codziennie), aby dowiedzieć się, ile wartość wyniesie np. w złotówkach. Jeżeli użytkownik zdecyduje, że nie potrzebuje takiego udogodnienia, to może wyłączyć nową funkcję w ustawieniach przeglądarki.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W nowej Operze pojawiły się także nowości w czytniku RSS. Odtąd, jeśli strona udostępnia własny RSS, możliwe jest wyświetlanie na pasku adresu ikony, pozwalającej na wygodne dodanie kanału do czytnika. Funkcja ta jest domyślnie wyłączona, aktywować można ją w ustawieniach, w podmenu Przeglądarka. Najnowsza wersja Opery dostępna jest już w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (79)