Opera 43 beta: jeszcze szybciej, wraca funkcja z klasycznej „dwunastki”

Opera 43 beta: jeszcze szybciej, wraca funkcja z klasycznej „dwunastki”

21.12.2016 15:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ostatnim czasie w Operze, obok implementacji nowych funkcji, trwają także intensywne prace nad optymalizacją i przyśpieszaniem przeglądarki. Pisaliśmy już o Profile Guided Optimization – dzięki tej technice (której autorstwo powszechnie, choć nie do końca słusznie przypisuje się Microsoftowi) lokalizowania kodu w pamięci, twórcy programu znów mogli pochwalić się kolejnymi kilkoma procentami przyśpieszenia.

Dziś wiemy już, że to nie jedyne zabiegi zmierzające do uczynienia z Opery demona szybkości. W komunikacie obwieszczającym premierą wersji beta Opery 43, mowa także o funkcji przewidywania, jaką stronę chce wyświetlić użytkownik na podstawie pierwszych znaków wpisywanych na pasku adresu. Już wówczas Opera zacznie pobierać zawartość w tle, co na przykładzie serwisu New York Timesa skróciło cały proces o ponad... pięć sekund:

Pobieranie strony w tle już w momencie wpisywania adresu będzie możliwe przede wszystkim w oparciu o zwyczaje użytkownika i listę najczęściej odwiedzanych przez niego stron, choć nie tylko. Przeglądarka ma także brać pod uwagę tagi strony i w tej sposób zawężać listę potencjalnych witryn, do których przejść zechce użytkownik.

Dobre wieści także dla użytkowników, którzy nigdy do końca nie pogodzili się z migracją Opery na silniki znane z Chromium. W nowej wersji beta pojawiła się obsługa gestu z klasycznej Opery 12, który dotyczy obsługiwania linków. Przy standardowym przeciągnięciu myszką po linku równolegle do wersu, zaznaczony zostanie tekst wyświetlany hiperłącza. Aby jednak uzyskać sam link, wystarczy po zaznaczeniu dokonać ruchu pionowego kursorem, aby móc przeciągnąć i upuścić adres. Testowa wersja przeglądarki dostępna jest na serwerach producenta, zaś wersję stabilną i klasyczną pobrać można z naszej bazy oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (44)
Zobacz także